Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

KlempířstvíKlempířství


Klempířství představuje v prvé řadě řemeslnou výrobu a s tím spojenou i montážKlempířství klempířských prvků především na střechách a na průčelích budov (terasy, balkony, římsy...). Jedná se o oplechování atik, říms, úžlabí... lemování komínů, zdí, štítů... osazování žlabů, poklopů, oken...nebo pokládku plechových krytin ze šablon, tašek nebo profilovaných plechů. V druhé řadě je to vytvoření zajímavého stavebního díla s ojedinělou vizáží. Vše provádějí samozřejmě kvalifikovaní klempíři.


KLEMPÍŘSTVÍ - MATERIÁLY

Nejčastěji se na střeše můžete setkat s pozinkovaným plechem (běžný ocelový plech s pozinkováním - nutnost nátěru), titanzinkovým plechem (slitina titanu, zinku a mědi - přirozeně si vytváří patinu), měděným plechem (nejvyšší kvalita, s kvalitou roste i cena) a samozřejmě také s hliníkovým plechem. Zvláštním případem je poplastovaný plech (pozinkovaný plech s poplastováním - díky plastu je odolný vůči korozi).

OKAPOVÝ SYSTÉM

Do tohoto systému zahrnuje klempířství okapy, žlaby a odpadní roury neboli svody. Jistě s námi budete souhlasit, že jsou to klempířské prvky, které neodmyslitelně patří ke stavbě a kterých si všimne bezpochyby nejeden člověk. Používají se pro bezpečné stékání vody ze střechy tak, aby neohrožovala okolní konstrukce. I přesto ale mohou třeba právě vaši stavbu doplnit o kouzlo a originalitu, která bude jedinečná.


PLECH JAKO STŘEŠNÍ KRYTINA

Plechových střešních krytin existuje nepřeberné množství a to nejen na českém trhu. Klempířství - pokrývačství má velmi dlouhou historii. Ve Skandinávii, kde díky svým vlastnostem (odolává nízkým teplotám, UV záření, sněhu, mechanickým poškozením, nekoroduje...) můžeme plechové střechy vídat na u tamějších domů už několik staletí. Nejběžnější typy jsou stále plechové šablony imitující střešní tašky, trapézové plechy, kterými se dá obložit i fasáda, a falcovaná krytina.


Životnost plechových krytinKlempířství

Zaručená životnost materiálů používaných v klempířství závisí především na použité povrchové úpravě plechu. Dle ní se pohybuje od 25 let (většinou trapézové plechy hliníkové) až do 60 let. Samozřejmě čím je kvalitnější a odolnější materiál, tím je i delší záruka životnosti.

Dodání v co nejkratší době

Většina klempířství má dodací lhůty do 14 dnů. Dodací lhůty se mohou zkracovat v případě, že má klempířství svou vlastní ohýbárnu oceli pro menší profily a délky jednotlivých klempířských prvků. Proto se při výběru firmy dívejte i na možné varianty dodávek a možnosti jejich zkrácení. Realizace plechových střech může probíhat samozřejmě i svépomocí díky lehkému materiálu a snadnému použití. Ovšem už kvůli klempířskému „KNOW HOW" je lepší si střechu nechat udělat skutečnými odborníky.


OPLECHOVÁNÍ A LEMOVÁNÍ

Lemování je základní práce v klempířství, díky níž kolem konstrukcí vystupujících nad střešní rovinu nezatéká voda do interiérů. Zajišťuje tedy vodotěsné napojení krytiny na svislou část právě této konstrukce.

Oplechování se většinou provádí u konstrukcí, které nemůžeme nebo nechceme doplnit žlaby na odvod vody. Jedná se tedy o atiky, úžlabí, římsy, markýzy, parapety, balkony, štíty střechy apod.KlempířstvíSPOJOVÁNÍ KLEMPÍŘSKÝCH PRVKŮ

Každé konstrukce, pokud mají navazovat na sebe, se musí určitým způsobem spojovat. Ani plech není v tomto případě výjimkou. Klempířství rozeznává spojování plechů hned několika způsoby. Nejčastější způsob u střešních krytin je pomocí drážek (ležatých/stojatých, jednoduchých/dvojitých, vnitřních/vnějších). Další spoje jsou např. nýty nebo přeložení. Pokud se potřebuje dosáhnout větší pevnosti spojů, plechy se k sobě svaří. U konstrukcí, kde je zapotřebí vodotěsnost spoje se plechy pájí k sobě.POŽADAVKY NA KLEMPÍŘSTVÍ

Samozřejmě je vše v souladu s evropskou normou. Vysoké nároky jsou zde kladeny na kvalitu materiálu, hladkost svařovaných spojů a také na co nejlehčí montáž a s ní spojenou i případnou demontáž. Vše by mělo vytvářet osobitý vzhled budovy a zatraktivnění jejího prostředí.
KLEMPÍŘSTVÍ - CENÍK

Stejně jako v ostatních oborech i tady platí pravidlo, že za kvalitu se platí. Proto vám zde nemůžeme předložit konkrétní ceník. Cena se odvíjí od typu použitého materiálu, Každé klempířství vám na požádání a dle vašeho konkrétního návrhu rády vyhotoví cenovou nabídku.


ZÁRUKA KLEMPÍŘSKÝCH PRACÍ

Zákon stanoví záruku na veškeré práce v délce 32 měsíců. Většina klempířství ji ovšem ke spokojenosti zákazníků prodlužuje na 60 měsíců. Záruka se pochopitelně týká pouze kvality provedené práce, nikoli však kvality materiálu. Na ten se vztahuje záruka stanovená jejím výrobcem.Další články z kategorie: Řemesla na střeše ZDE

Další související články:

KONEC PLOCHÝM STŘECHÁM, 8 OTÁZEK + 8 ODPOVĚDÍ.
Když střechu, tak z plechu.
Plechové krytiny - Co nesmí chybět ve skladbě střešního pláště.
RADOSTI SE STŘECHOU, 10 OTÁZEK + 10 ODPOVĚDÍ.
Okapové systémy, Odvodnění střech - seriál Moderní střecha.
Nízké šikmé střechy panelových domů.
Plechy, Falcované krytiny - Seriál Moderní střecha.
Plechové střechy - seriál moderní střecha.

 

Rubriky článků