Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

OSB desky

OSB desky jsou u vás, našich zákazníků, nejoblíbenějšími stavebními deskami, a to hlavně díky širokým možnostem využití. Velkou předností OSB desek, kterou jistě oceníte, je jejich pevnost a tuhost. OSB desky můžete použít do podlah, jako záklop střechy, na podbití střech a šikmin, na stavbu přístřešků nebo pergoly, tvorbu bednění. OSB desky využijete i jako dekorační prvek, například pro obklad stěn či v nábytkářství.

Druhy OSB desek

OSB desky se vyrábí s kolmou hranou nebo s pero-drážkou. Perodrážkové OSB desky se používají pro podlahové konstrukce, obklady šikmin, obklady stěn a pro všechny konstrukce, kde je vyžadován pevný a přesný spoj, jelikož OSB desky pero drážka snadno, přesně a pevně navzájem napojíte. OSB desky s kolmou hranou můžete využít jako opláštění konstrukcí, při tvorbě sendvičových panelů, jsou vhodné i pro tesařské a truhlářské práce. Velmi často se OSB deska využívá jako bednění při betonáži, dočasné oplocení a uzavření staveniště a krytí otvorů v budovách při rekonstrukcích.


Doprava po celé ČR autem bez hydraul.ruky při objednávce do 5.000 Kč 790 Kč
Doprava po celé ČR autem bez hydraul.ruky při objednávce nad 5.000 Kč 690 Kč
Osobní odběr z ostatních SMLUVNÍCH skladů (dostupnost na dotaz) + 10%
Osobní odběr z velkoskladů Ostrava, Vyškov, Česká Třebová, Vlašim, Brandýs n.Labem a Rokycany zdarma

 

Akční cena + výhodná cena dopravy po celé ČR

Popis OSB desek

OSB desky (z angl. Oriented Strand Board), nebo-li dřevoštěpkové desky, jsou plošně lisované desky z různě rozprostřených velkoplošných třísek sestavené z několika vrstev a vázané pojivem z umělé vodě odolné pryskyřice. Třísky ve vnějších vrstvách jsou orientovány rovnoběžně s délkou nebo šířkou OSB desky, třísky ve středové vrstvě mohou být orientovány náhodně nebo obecně kolno na lamely vnějších vrstev.

OSB deska je vyráběna na hranách s perem a drážkou pro snadnější spojení, nebo v kolmé hraně.

Vlastnosti a výhody OSB desek

OSB desky vyrobené výše uvedeným způsobem jsou velmi pevné, tuhé, odolné proti nárazům, vibracím, zemětřesení a silnému větru. OSB desky mají výborné mechanicko-fyzikální vlastnosti, dají se použít i ve vlhkém prostředí.

Další předností je vysoký tepelný odpor a zdravotní nezávadnost. OSB desky neobsahují na rozdíl od přírodního dřeva suky a kazy, které by mohly oslabit pevnost materiálu. Dále velkoplošnost (roznáší zatížení), malé množství spojů, minimální rozměrové odchylky, stejnorodost, možnost použití ve vlhkém prostředí, zdravotní nezávadnost, atraktivní vzhled, materiál z obnovitelných zdrojů.

Použití OSB desek

OSB desky jsou velice dobře opracovatelné, bez problémů je lze řezat, frézovat, vrtat nebo přibíjet. Díky jejich atraktivnímu a hladkému vzhledu jsou s velikou oblibou používány jako pohledové vrstvy obkladů nebo k výrobě nábytku. Dále se používají hlavně jako konstrukční desky v místech s vysokými nároky na mechanické vlastnosti. Jejich použití je vhodné u konstrukce stěn, přepážek, podlah, střešních záklopů, šikmin záklopů střech, při realizaci přístřešků a u mnoha dalších konstrukcí.

Jsou základním konstrukčním materiálem dřevostaveb. Používají se k opláštění venkovních a vnitřních stěn, podhledů a podlah. Velmi často se OSB desky s pero drážkou využívají k bednění střech, nachází uplatnění také v betonářském průmyslu jako materiály pro ztracená bednění betonových a železobetonových konstrukcí. Vzhledem k vynikajícím pevnostním charakteristikám, které OSB desky mají, se používají také k výrobě obalů, palet a přepravních kontejnerů.

OSB desky cena a typy

U výrobků najdete základní ceny za 1ks a za m2 a to k vybraným tloušťkám a rozměrům OSB desek.

V katalogu pomocného materiálu, najdete OSB desky které jsou použitelné jako bednění na šikmé střechy

 

Rubriky článků