Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Aktuality

Seriál Jak najít vady ploché střechy - 1. Kontrola střechy

3. 6. 2019

Ať už máte dům postavený před dvaceti lety nebo vloni, neměli byste zapomínat na kontrolu ploché střechy. Tato část domu je nejvíce vystavena povětrnostním vlivům. Prudké sluneční záření, nárazové deště, bouřky, vichřice nebo přívaly sněhu znamenají pro vaši střechu velkou zátěž. Odborná kontrola střechy je velmi důležitá. Proto přicházíme s tímto seriálem, který zde bude pravidelně vycházet a který Vám pomůže se vším, co se točí okolo kontrol plochých střech. V tomto úvodním článku se dozvíte, jaké jsou hlavní výhody odborné kontroly střechy.

Základní předpis, který se věnuje cyklům obnovy a kontrolám střech, je Norma ČSN 73 1901:2011. My jsme pro vás připravili jednoduchý přehled, jak na kontroly střech.Jak probíhá kontrola střechy?


Při důkladné kontrole střechy jsou kontrolovány tyto prvky: povrch střechy, vtoky, nátěry/nástřiky/omítky, hydroizolace, tmelené spáry, oplechování a lemování, nástřešní konstrukce. Ke kontrole je používáno několik typů zkoušek, např.: elektroimpulzní, jiskrová, dýmová apod.

I na takové střeše je možné nalézt netěsnosti (problémové místo)
I na takové střeše je možné nalézt netěsnosti (problémové místo)


Chcete mít střechu stále v dobré kondici?


Provádějte kontrolu. Pozvěte si odborníka, který má zkušenosti se sofistikovanými technikami a disponuje kvalitními měřícími přístroji. Kontrolu provede profesionálně a vy budete mít záruku, že výsledek bude odpovídat skutečnému stavu. Přístroje totiž dokážou odhalit i drobné závady, které jsou pouhým okem neviditelné.


Jak ušetřit při údržbě střechy?


Dohodněte se s odborníkem na kontrolách, ušetříte náklady ze všech stran. Při opakovaných kontrolách, které si sjednáte dopředu na 5 či 10 let, můžete ušetřit až 20 % z plné ceny. Díky prevenci budou i vaše výdaje na opravy znatelně nižší, než v případě oprav rozsáhlých poruch nebo kompletních sanací.Jaké výhody mají odborné kontroly střechy?


  • Prodloužení životnosti střechy i celé budovy
  • Získáte certifikát kvality
  • Úspory díky včasným zjištěním netěsností
  • Kontrola před uplynutím záruční doby
  • Pravidelná analýza aktuálního stavu
  • Zjištění netěsností v případě zatékání vody
  • Zjištění rozložení vlhkosti a vysušení střešního pláště
  • Kontroly v ČR i na Slovensku

Další části seriálu o kontrole střechy:

2. DÍL: Jak často kontrolovat střechu?
3. DÍL: Lokalizace netěsností střech
4. DÍL: Jaké jsou nejčastější příčiny zatékání?
5. DÍL: Zatékání způsobují lidské chyby
6. DÍL: Proč se vyplatí zkouška těsnosti?
7. DÍL: Zátopová zkouška nebo elektroimpulzní?
8. DÍL: Jaké zkoušky se využívají ke kontrole střechy?


Zajistěte si kvalitní kontrolu střechy


Díky zkušenostem z oboru a vedení našeho portálu Krytiny-střechy.cz více než 10 let vám najdeme odborníka na kontrolu střechy. Jako jediný specializovaný portál v ČR máme dokonalý přehled v oblasti střech.

Doporučíme vám prověřeného odborníka na kontrolu střech. Stačí, když vyplníte základní údaje do formuláře a my vám poradíme. Nezávazně a zdarma. Je na vás, zda službu využijete a v jakém rozsahu.
Kontaktní formulářVaše osobní údaje (firma, jméno, email, telefon, adresa stavby, projekt) zpracováváme a držíme pouze za účelem vytvoření nabídky na materiál – což je Váš i náš oprávněný zájem.
Další informace se dozvíte v našich Zásadách zpracování údajů.Štítky: Hydroizolace, Ochrana střechy, Izolace střechy, Plochá střecha, Střecha chyby, Revize střech, Údržba střechy
Rubriky článků