Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Aktuality

SERIÁL JAK NAJÍT VADY PLOCHÉ STŘECHY - 5. Zatékání způsobují lidské chyby

12. 8. 2019

Ať už máte dům postavený před dvaceti lety nebo vloni, neměli byste zapomínat na kontrolu ploché střechy. Tato část domu je nejvíce vystavena povětrnostním vlivům. Prudké sluneční záření, nárazové deště, bouřky, vichřice nebo přívaly sněhu znamenají pro vaši střechu velkou zátěž. Odborná kontrola střechy je velmi důležitá.Špatně odvedená práce způsobená lidským faktorem nese na zjištěných závadách největší podíl
. Příčinami může být nedbalost, nedodržení technologických postupů, práce v časovém presu, nebo práce v nevhodných podmínkách. I drobné zanedbání práce může mít za následek obrovské problémy. Jaké jsou nejčastější následky se dozvíte v šestém díle.


Jaké jsou dopady špatně odvedené práce?


 • konstrukční vady střechy
 • konstrukční vady budovy
 • náklady na kompletní sanaci
 • náklady na energie
Z praxe je vysledováno, že 30 % vlhkosti vede až k 70% poklesu izolačních schopností.
 • omezení využitelnosti budov
Uzavření budovy z důvodu rozsáhlé opravy závad
 • poškození vybavení
Poškození elektrických rozvodů, elektroniky, přístrojů, zařízení, nábytku apod.
Alfou a omegou při kvalitní realizaci střechy je kombinace 3 faktorů: kvalitní materiál + profesionální firma + zkušenosti


Trhlina v PVC folii v blízkosti střešního prostupu
Trhlina v PVC folii v blízkosti střešního prostupu


V oboru plochých střech se traduje jedno nepříliš oblíbené pravidlo... plochá střecha, která neteče, jednou poteče. Podle výběru typu střechy, kvality materiálu a provedení se mohou potíže se zatékáním objevit už hned po realizaci. Věnovat se důkladné přípravě stavby je velmi užitečné. Trvejte na tom, aby hotová střecha prošla po zhotovení kontrolou.

Užitečné doporučení: Zkoušku těsnosti provádějte PŘED, případně i PO nanesení zátěžové vrstvyJaké jsou výhody odborné kontroly střechy?


 • know-how
 • postupy ověřené praxí v mnoha evropských zemích
 • dokumentace a doporučení k opravě defektů
 • certifikát kvality
 • úspory díky přesným zjištěním netěsností


Získejte výhody při spolupráci s odborníky na zatékání

Díky zkušenostem z oboru a vedení našeho portálu Krytiny-střechy.cz více než 10 let vám najdeme odborníka na střechy. Jako jediný specializovaný portál v ČR máme dokonalý přehled v oblasti střech.

Doporučíme vám prověřeného odborníka na lokalizaci netěsností střech. Stačí, když vyplníte základní údaje do formuláře a my vám poradíme. Nezávazně a zdarma. Je na vás, zda službu využijete a v jakém rozsahu.Kontaktní formulářVaše osobní údaje (firma, jméno, email, telefon, adresa stavby, projekt) zpracováváme a držíme pouze za účelem vytvoření nabídky na materiál – což je Váš i náš oprávněný zájem.
Další informace se dozvíte v našich Zásadách zpracování údajů.
Štítky: Hydroizolace, Ochrana střechy, Izolace střechy, Plochá střecha, Střecha chyby, Revize střech, Údržba střechy
Rubriky článků