Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Roto okna - dřevěná kyvná

Dřevěné kyvné střešní okno Roto

Střešní okna s „klasickým“ kyvným systémem otevírání slouží po mnoho let jako prostředek pro prosvětlení a provětrání místností.

Je to varianta funkčně a cenově přijatelná zejména pro místnosti s vysokou nadezdívkou, kde z oken není požadován výhled. V prostorách s vyšší vlhkostí, jako jsou ložnice, koupelny, kuchyně a toalety, najde kyvné okno uplatnění především v plastovém provedení. Mezi výrazné kvality patří naprostá odolnost proti vlhkosti a povrch bez nutnosti údržby. Praktické spárové přivětrávání zajišťuje výměnu vzduchu v místnosti. Materiál je 100% recyklovatelný.

Přehled výhod

▪ v plastovém i dřevěném provedení
▪ vhodné pro provětrání a prosvětlení místností, okna umístěná vysoko nad podlahou - s nadezdívkou nad 1 m
▪ klika na spodní hraně křídla pro pohodlné ovládání
▪ bezpečnostní mycí poloha, spárové přivětrávání
▪ varianta s předmontovaným zateplovacím blokem WD
▪ nabízíme i kyvné okno na elektrický pohon - RotoTronic

Obecné informace

Kyvná dřevěná střešní okna nabízejí eleganci a díky svému kyvnému otevírání lze pod okny umístit i některé druhy nábytku. Momentálně jsou nejčastěji používanou variantou střešních oken. Jsou energeticky úsporná a ideální pro panoramatický výhled.

Dřevěná kyvná okna jsou vyráběna z tlakově impregnovaného borovicového masivu a ošetřena akrylovým lakem. Jako jejich ochrana slouží vnější oplechování, které je kryté polyesterovou vrstvou odolnou proti všem povětrnostním vlivům. Některá okna jsou již vybavena ventilační klapkou a další typy mají zasazená tvrzená, samočistící skla. Některá dřevěná kyvná střešní okna umožňují přetočení kolem své osy až o 180°. Bonusem může být dětská pojistka nebo zafixování okna při mytí. Praktické umístění kliček dole střešního okna zaručuje pohodlné ovládání. Dřevěná střešní okna mají standardně spárové větrání ve dvou polohách a samozřejmostí je řešení systému odvodnění, protože střešní okna jsou náchylná na orosení více, než běžná okna Výrobci nabízí dřevěná kyvná střešní okna v široké škále rozměrů a stupňů výbavy.

Rubriky článků