Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Pokyny k srovnání krytin

Všechny výrobky v katalogu střešních krytin a v katalogu pomocního materiálu je možno v detailu výrobku přidat do schránky k porovnání (přes tlačítko "Přidat položku do schránky k porovnání" umístěné dole v popisu detailu výrobku). Náhled na výrobek je následně zobrazen v položce "Porovnání krytin - schránka".

Příklad detailního výpisu výrobku s odkazem na přidání do schránky najdete zde

Popis vypsaných základních parametrů výrobkku

Záruka, životnost

Tyto charakteristiky jsou mimo jiné přímo závislé na povrchové úpravě krytiny - zejména u plechových krytin. Charakteristiky, v náhledu krytiny jsou uváděny k obvyklé povrchové úpravě krytiny.

Životnost krytiny je orientační údaj.

 

Sklon

Sklon je uveden vždy jako minimální.

Upozornění: při aplikaci krytiny na sklon střešního pláště, který je klasifikován jako minimální sklon pro danou krytinu, je nutno dodržet pojistná hydroizolační opatření předepsaná výrobcem krytiny.

V detailu krytiny je vždy uveden bezpečný sklon střechy ke krytině (sklon bez pojistných opatření).

Pozn.: pojistná hydroizolační opatření jsou specifikována v návodech na pokládku krytin (ke stažení v montážních návodech nebo v detailu výrobku).

 

Hmotnost

Hmotnost 1m2 krytiny je uvažována při bezpečném sklonu střešního pláště. U nižších sklonů hmotnost skládaných krytin narůstá - zvýšené přesahy mezi krytinou tzn. vyšší spotřeba materiálu.

Plechové krytiny jsou nabízeny v různých tloušťkách plechu, ve výpisu je uvedena hmotnost 1m2 krytiny k obvykle dodávané tloušťce plechu.

 

Závěr

Obsahová stránka katalogu, uvedený popis atributů jednotlivých materiálů a výrobků zařazených do katalogu krytin odpovídá charakteristikám, které prezentují výrobci krytin na webových stránkách nebo v tištěných volně dostupných dokumentech. Dále viz podmínky užívání internetového portálu Krytiny-Střechy.

Zde najdete charakteristiky základních údajů.

Košík je prázdný
Rubriky článků