Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Novinky Krátké zprávy 10-12/2011


Novinky, Krátké zprávy 07-09/2011
04-06/2011, 01-03/201114.12.2011

logo
Certifikační školení realizačních firem pro rok 2012

Školení bude věnováno tématům:

1) Zabudování střešních oken a výlezů do krytin Satjam Bond, Satjam Roof/Grande a Satjam Rapid ve spolupráci s fi rmou ROTO střešní okna s.r.o.
2) Rozšíření sortimentu prvků systému sněhových zábran a pravidla jejich instalace
3) Rozšíření produktové řady Satjam Rapid
4) Prezentace nové povrchové úpravy PURMAT

Více informací ZDE

Přihláška na školení ZDE 
12.12.2011

logo
Nové IKO Experience centrum

IKO se dělí o své nadšení pro šindele v novém Experience centru v Senici (Slovensko).
Jedná se o zcela nové školící středisko speciálně navržené pro školení IKO distributorů a (jejich) profesionální pokrývače.

 6.12.2011

logo
Prefalz pro bytový dům ve Vídni

Poptávka po rekonstruovaných bytech je nejenom u nás, ale například i v sousedním Rakousku. Důkazem je renovace původního bytového domu z roku 1911 na ulici Robert-Blum-Gasse 1-3 ve vídeňském městském okrese Brigittenau.

Neziskové bytové družstvo BWS si jako investor stanovilo dva hlavní cíle rekonstruovaného objektu. Jedním bylo výrazné zvýšení kvality a komfortu bydlení ve stávajících bytech. Druhým byla výstavba zcela nových podkrovních bytů včetně zastřešení.

Více informací ZDE
30.11.2011

logo
SATJAM - zimní akce
 

Satjam Grande  198,-Kč/m2   229,-Kč/m2, v provedení Plus a Plus Long a povrchové úpravě PE25, RAL 3011, RR32

Satjam Roof   219,-Kč/m2   249,-Kč/m2, v provedení Classic a Nordic a povrchové úpravě PE25, RR32
.

Satjam Trapez 199,-Kč/m2   245,-Kč/m2, v provedení PE25, RAL 3011 a hnědá RAL 8019
, tloušťka plechu 0,5mm.

Satjam Niagara - okapový systém - na veškerý sortiment 15% sleva, ve všech barevných úpravách, povrch polyuretan 50mr.


Akce trvá od 1.12.2011 do 31.1.2012


23.11.2011

logo
Společnost KM Beta a.s. nyní nabízí prostřednictvím obchodních partnerů betonovou střešní krytinu se slevou
 30% na základní tašku.

Nevztahuje se na barvy modré a zelené.


Betonové střešní tašky KM Beta ZDE
18.11.2011

logo
Mimořádná sleva na Tondach TUNING

Nyní máte možnost až do konce roku 2011 využít MIMOŘÁDNOU SLEVU:

25% na střešní folie Tondach Tuning FOL - N a S
35% na Větrací pás hliníkový hřebene a nároží ve všech šířkách

Tato sleva se nesčítá s žádnou další akční nebo objektovou slevou a platí při dodržení sjednaných platebních podmínek a do 31.12.2011 nebo vyprodání zásob.


 

16.11.2011

logo
STŘECHA NAD HLAVOU A ČERSTVÝ VZDUCH PRO ŠKOLÁKY

Budova školy ve švédském BJÄRNUMu byla postavena kolem roku 1980. Zajímavostí této stavby byl netradičně řešený systém odvodnění, který byl integrován v původní šikmé střeše. Toto řešení sloužilo celých 30 let, pak ale drsné severské podnebí vykonalo své. Následkem uvolnění čtyř nebo pěti střešních plátů došlo k mohutnému zatékání, které hrozilo zničením budovy. Nová, stylová, ale především nepropustná střecha, se stala prioritou.Zároveň padlo rozhodnutí vybavit školu novým vzduchotechnickým systémem, aby čerstvý vzduch studentům a učitelům dodal více energie a získali tak větší nadšení pro studium. Vítězným dodavatelem pro novou střechu i vzduchotechnický systém se stala domácí švédská firma Lindab, která se může pochlubit více než 50ti letou tradicí. Se stavbou se začalo v zimě 2010.

Více indormací ZDE
11.11.2011

logo
Soutěž Život pod střechou startuje již poosmé

Společnost VELUX vyhlašuje již 8. ročník úspěšné soutěže pro studenty středních průmyslových škol stavebních s názvem Život pod střechou. Budoucí architekti a projektanti tak mají opět příležitost prezentovat své vize budoucích staveb.

Cílem soutěže je podpořit kreativní práci mladých budoucích architektů a projektantů a umožnit jim další vzdělávání. Účastníci soutěže mají také možnost vzájemně sdílet a konfrontovat své zkušenosti s vybranými odborníky, zpravidla architekty, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oboru.
Do soutěže Život pod střechou mohou studenti přihlašovat projekty rodinných či bytových domů, ale i jiných staveb, do kterých denní světlo a čerstvý vzduch přichází prostřednictvím výrobků VELUX. Dle podmínek soutěže mají studenti také za úkol správně navrhnout prosvětlení objektu. Svůj návrh doloží simulací místnosti v programu VELUX Daylight Visualizer, který je zdarma ke stažení na webových stránkách společnosti VELUX. Současně by přihlášené projekty měly zohledňovat energeticky efektivní řešení, která zabezpečí trvale optimální vnitřní prostředí pro zdravé a pohodlné užívání.

Stránky soutěže život pod střechou

9.11.2011

logo
Rekonstrukce střešního pláště Masarykova nádraží

V současnosti probíhá rekonstrukce a oprava havarijního stavu zastřešení historické části odjezdové haly Masarykova nádraží v Praze. Jedná se o trojlodní stavbu s vazníky, tvořenými dřevěnými krokvemi. Ty podle možností byly renovovány, část z nich však musela být nahrazena novými. Rozpětí krajních vazníků je 11,7 m, rozpětí středního vazníku je 5,05 m. Rozmístění vazníku je: jeden na sloupu, jeden uprostřed. Následně na vaznících je uloženo plnoplošné bednění s hliníkovou střešní krytinou.Více informací ZDE
3.11.2011

logo
Speciální nabídka
 

Nepropásněte příležitost a nakupte Alpskou tašku Classic se standardní úpravou za jedinečnou cenu! Tento oblíbený model nyní získáte se speciální slevou 35%!

Alpská taška Classic Standard se vyrábí v barvě cihlově červená a břidlicově černá. Její povrch je hladký s nástřikem disperzní barvou.

Nabízí elegantní řešení pro nové stavby i rekonstrukce a nyní i se skvělou cenou!

betonová Alpská taška Classic ZDE


27.10.2011

Stavte výhodně s materiály KM BETA!

logo

Společnost KM Beta a.s. potěšila stavebníky velkou podzimní slevovou akcí na veškeré své stavební materiály. V rámci akce „Podzimní úroda slev u KM BETA" lze nyní ušetřit (až -41 %) při nákupu střešní krytiny, vápenopískového a páleného zdiva i maltových a omítkových směsí. Pro km beta ilustrační fotovšechny, kdo plánují stavět, je tato akce mimořádnou příležitostí, jak nakoupit kvalitní stavební materiál za bezkonkurenční ceny!

Podzimní slevová úroda u KM BETA již začala, pro zákazníky je připravena střešní krytina se slevou až -35 % (KMB BETA Elegant cihlová a černá -35 %, ostatní typy -30 %), vápenopískové zdivo výhodnější o -15 % a pálené dokonce o -41 %! Na nové maltové a omítkové směsi PROFIMIX platí sleva -20 %. Slevy v uvedené výši jsou nastaveny také na e-shopu www.shop.kmbeta.cz. Pokud by zákazník měl v některých menších stavebninách potíž se získáním slevy, může se obrátit na manažera svého regionu (kontakty na www.kmbeta.cz), který mu slevu v dané prodejně vyjedná.

O akci v každých kvalitních stavebninách informují speciální POS stojánky a mincovníky na drobné, na kterých jsou uvedeny motivy jednotlivých druhů materiálů s výší slevy. Spoty k akci běží až do poloviny října ve vybraných rádiích, podrobně se o akci dočtou také všichni, kdo nahlédnou do deníku Slovácko nebo KM BETA Magazínu.

Více informcí o výrobcích firmy KM BETA najdete zde

 


26.10.2011

logo

Velux slaví 70let

Letos je to už 70 let, kdy se zrodila značka, která je pro mnohé architekty, projektanty, ale i stavebníky dodnes synonymem fenoménu střešních oken
VELUXPageContent.

Podkrovní byty dnes představují vyjádření určitého životního stylu. Život pod střechou již není východiskem z nouze, ale svobodnou volbou nejčastěji mladých lidí, kteří záměrně hledají nevyužité půdní prostory ve starších domech v úžasných lokalitách. Ještě v polovině minulého století však byla půda tím, čím je dnes sklep či místnost pod schody - tmavým zákoutím jen pro nouzové užití. Rozdíl mezi podkrovím kdysi a dnes má do značné míry na svědomí jeden muž - Villum Kann Rasmussen. Přesně před 70 lety začal uskutečňovat svůj skromný sen.


Více informací ZDE
17.10.2011

Společnost KM BETA v rámci soutěže Pohár plný vína ocenila nejlepší projektanty a architelogokty

Projektanti tradičně naplnili poháry kvalitním vínem

Tradiční cenu v podobě kartonů kvalitního vína si 23. září ze slavnostního vyhlášení soutěže „Pohár plný vína" odvezli ing. Luboš Vaniš z milevského VL projektu, Jiří Kraus z Chrasti a ing. arch. Miloslav Vorlíček z Příbrami. Prestižní soutěž pořádá společnost KM Beta a.s. již několik let a společenská akce na zámku v Čejkovicích, spojená s oceněním nejlepších projekčních kanceláří a atelierů, je zároveň tradičním místem setkávání projektantů a architektů.


Více informcí ZDE

 


14.10.2011

logo
PREFA: maskování budovy s netradičním designem
  

Překvapivým výtvarným návrhem se chlubí fasádní a střešní prvky kaiserslauternského zařízení na úpravu tlaku vody v místní části Vogelweh-Kleebatt. Na realizaci tohoto zajímavého architektonického konceptu byly použity barevné hliníkové pásy PREFA FALZONAL

 

 


Více informcí ZDE10.10.2011

logo
Zdařilá rekonstrukce a novostavba
  

Rodinný dům, který se nachází v malebném prostředí Vysočiny v obci Svratka, prošel v roce 2007 kompletní rekonstrukcí. Vzhledem k charakteru původní krytiny a stáří krovu, bylo nutné použít krytinu lehkou, která by nezatížila krov a svým vzhledem korespondovala s charakterem domu a okolím. Investor společně s architektem dospěli k jednoznačnému závěru, a to lehké střešní krytině Lindab Topline.


Více informací ZDE
3.10.2011

logo
Novinka :

Střešní falcovaná krytina ELEGANT 

Střešní falcovaná krytina ELEGANT je produkt, který spojuje tradici s novou technologií falcovaných krytin Střešní krytina falcovaná se stojatou drážkou se již delší dobu používá ve stavebnictví. Ideálně zapadá do trendů moderní architektůry a často se používá při rekonstrukích objektů v památkových zónách.

Střešní falcovaná krytina ELEGANT je ideálním řeším jak po stránce ekonomické, trvanlivosti a univerzálnosti. Tuto krytinu již můžeme instalovat již od sklonu 8% (4,60) a nebo když je střešní plocha členitá. Tato krytina se dá použít v každých klimatických podmínkách. Nevyžaduje použití nákladných prvků střešní konstrukce, jako u jiných střešních krytin.

Střešní falcovaná krytina PODROBNOSTI


Rubriky článků