Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Bílá bezúdržbová střešní okna Velux - unikátní spojení dřeva a polyuretanu

Zákazníci se při výběru zaměřují na celou řadu požadavků, které by střešní okna měla splňovat. Hledají střešní okna spolehlivá, funkční, nenáročná na údržbu. V neposlední řadě hraje roli i vzhled střešního okna.


Bílá bezúdržbová střešní okna VELUX s dřevěným jádrem všem těmto požadavkům vyhovují. Jsou vyrobena z unikátního profilu, který je tvořen dřevěným jádrem zalitým do vrstvy polyuretanu. Jejich velkou předností je vysoká pevnost a tvarová stálost okenního profilu, která je daná právě dřevěným jádrem. Díky němu se rám a křídlo okna nedeformují vlivem teplotních výkyvů, které nejsou na střeše výjimkou. Povrchová úprava z polyuretanu zaručuje vysokou odolnost okna vůči vlhkosti a ušpinění. Tento typ střešních oken je tak vhodný např. do koupelen či kuchyní, kde jsou i vyšší nároky na údržbu. Nespornou výhodou a estetickým prvkem je rovněž bezešvý jednolitý povrch okna, který neruší žádné spáry. Hladký povrch nedovoluje usazování špíny ve spárách a navíc velmi dobře vypadá. Okno je na povrchu opatřeno vrstvou bílého laku s UV filtrem, díky němuž zůstává lak i při působení slunečního záření stále bílý a nemění svoji barvu. 


Dřevěné jádro z lepeného profilu se vyznačuje vysokou pevností materiálu, tuhostí profilu a nízkou teplotní délkovou roztažností. Působením výkyvů teplot na střeše se tedy profil nedeformuje, nemění svou délku a tvar.

Polyuretanová vrstva obaluje dřevěné jádro spojitou vrstvou o síle 3-5 mm. Vytváří bezúdržbový povrch, který je vhodný do náročných podmínek. Povrch střešního okna je jednolitý, bez spojů, rohy okna jsou zaoblené. V případě, že dojde k poškrábání povrchu okna, nejedná se o poškození nevratné. Povrch okna je možné snadno opravit (opravnou sadou ZOZ 102). Při osazování zastiňovacích doplňků na střešní okna se vzniklý otvor utěsní samotným vrutem, nedojde tedy k narušení vlastností okna.


Finální bílý lak (v barvě NCS S 0500-N nebo RAL 9003) je UV stabilní, při působení slunečního záření nemění svoji barvu a zůstává stále bílý.

V sortimentu značky VELUX najdete bezúdržbová střešní okna VELUX s dřevěným jádrem hned v několika provedeních.

Kyvná střešní okna GGU umožňují maximální využití prostoru pod oknem. 


Výklopně-kyvná střešní okna se otevírají směrem ven a poskytují tak volný a ničím nerušený výhled. Maximální úhel otevření okna ve vyklopené poloze je buď 30 stupňů u oken typu GHU, nebo 45 stupňů u oken typu GPU.


Výklopně-kyvné střešní okno GHU


Elektricky ovládaná kyvná střešní okna GGU INTEGRA® a solárně ovládaná kyvná střešní okna GGU SOLAR jsou programovatelná podle potřeb zákazníka.


Elektricky ovládáné kyvné střešní okno INTEGRA GGU®

Doplňkové střešní okno GIU je okno pevně zasklené, neotvíravé. Montuje se přímo pod rám horního střešního okna bez použití přídavného profilu. 


Svislé doplňkové okno VIU se používá jako svislé doplňkové okno osazené do fasády pod bezúdržbová kyvná střešní okna VELUX nebo jako další doplňkové okno pod doplňkové střešní okno GIU. Tím lze dosáhnout ještě dokonalejšího prosvětlení interiéru a lepšího výhledu ven. Doplňkové okno VIU je pevně zasklené, okno VIU nelze instalovat samostatně.


logo velux
VELUX Česká republika, s.r.o.
Sokolova 1d
619 00 Brno
tel: 840 111 241
mail: info.v-cz@velux.com
Další články z kategorie: Střešní okna, světlovody a vikýře ZDEautor: Velux


autor: VELUX/KČ.

6 tipů, jak se správně starat o střešní okna

6 tipů, jak se správně starat o střešní okna

Co dělat když gumové těsnění ztrácí pružnost, závěsy potřebují promazat a prachový filtr na ventilač… Celý článek
Astma trápí 800 tisíc Čechů. Příčinou je i zanedbané větrání

Astma trápí 800 tisíc Čechů. Příčinou je i zanedbané větrání

Astma trápí mnoho čechů. Jednou z příčinou je i nedostatečné větrání. Jaké jsou další vlivy na jeho … Celý článek
1 z 1
Rubriky článků