Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Střešní fotovoltaické elektrárny opět připojovány k síti

Skončil dva roky trvající stop-stav a nyní každá fyzická osoba vlastnící nemovitost - rodinný dům, si může snížit náklady na spotřebu elektrické energie a eliminovat tak svou závislost na velkých energetických společnostech. Výnos z elektrárny se pak také kladně odrazí na výrazném snížení tlaku ze strany stálého zdražování elektrické energie. Fotovoltaické panely přitom lze instalovat na střechu téměř kteréhokoli rodinného či panelového domu, ale i firemní provozní haly - jde tedy o velmi dostupnou technologii a fyzické i právnické osoby mohou svou energetickou soběstačnost skutečně maximalizovat.

SOLARENVI a.s. - sluneční kolektory a tepelná čerpadla
Dukelská 145, 379 82 Třeboň
E-mail: obchod@envi.cz
Tel: 384 724 346

 

 

 

Distribuční společnosti uvolnily další výkon v síti pro připojování fotovoltaických elektráren. Množství volného výkonu v síti je omezené a nevíme, kdy bude vyčerpáno. Proto všechny naše stávající i potenciální klienty informujeme, že pokud výstavbu vlastní fotovoltaické elektrárny na střeše svého domu nestihli před vyhlášením stop-stavu, nyní mají tuto možnost, ale je třeba se rozmyslet rychle. Je třeba neprodleně podat Žádost o připojení výrobny k síti na místní distribuční společnost a zarezervovat si potřebný výkon v síti. Rezervace výkonu distributor vydává ve stanovisku a v návrhu smluv o připojení.

V současnosti jsou podporovány pouze menší systémy do 30kW a pouze na střechách a fasádách budov. Solární elektřina ze střech je vykupována za dotovanou cenu ve výši 6,16 Kč/kWh, podpora vlastní spotřeby formou zeleného bonusu je na úrovni 5,08 Kč/kWh. Díky dotaci a díky velmi prudkému poklesu ceny panelů je nyní možné dosáhnout návratnosti investice od 8 let a dále lze pomocí fotovoltaické elektrárny na střeše domu snížit svůj placený odběr elektřiny až o 50%. Fotovoltaickou elektrárnu je navíc možné rozšířit o akumulátory, což dále snižuje účet za elektřinu a zabezpečí elektřinu i v době výpadku sítě, akumulátory fungují i jako záložní zdroj. Elektrárnu může klient v případě potřeby monitorovat přes internet, data o vyrobené elektřině lze stahovat do počítače. U energeticky náročnějších budov je možné výkon elektrárny pomocí řídící jednotky spotřebovávat například do zásobníků tepla, topení, klimatizace, provozu bazénu nebo ohřevu TUV. U nízkoenergetických budov a novostaveb s vhodnou střechou je možné dosáhnout úplného odpojení od sítě.

Vyřízení veškerých administrativních kroků nutných pro rezervaci výkonu a pro připojení elektrárny, technické návrhy a kompletní realizaci fotovoltaické elektrárny všech velikostí na klíč nabízí firma SOLARENVI a.s. Třeboň.

 

 

 

 

 

 

 

autor: SOLARENVI a.s./KČ

Rubriky článků