Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Velux plastová kyvná

Bílé bezúdržbové kyvné střešní okno GGU

Díky kyvnému otevírání a hornímu ovládání lze pod oknem umístit nábytek. Otevírání madlem s dvojkrokovým zámkem v horní části okenního křídla. Ventilační klapka – umožňuje větrání i při zavřeném okně. Snadno vyměnitelný vzduchový filtr pro zadržení nečistot či hmyzu. Otočení křídla o 160 stupňů pro snadné umytí venkovní strany okna. Pojistka pro zafixování okna při větrání nebo umývání.

  • Ventilační klapka 

Ventilační klapka v horní části křídla umožňuje větrání i při zavřeném okně. Vzduchový filtr zabraňuje vniknutí prachu a hmyzu, ale umožňuje proudění čerstvého vzduchu.​

  • Ovládání unikátním horním madlem

Otevírání madlem s dvojkrokovým zámkem v horní části okenního křídla.

  • Otočení křídla o 160°

Křídlo je možné otočit o 160 stupňů a v přetočené poloze zafixovat pojistkou. Díky tomu se okno velmi snadno umývá i z vnější strany.

  • Možnost dodatečného osazení elektrického ovládání

Okno je vyrobeno tak, že je na něj bez dalších úprav možné jednoduše osadit elektrické či solární ovládací prvky.

Obecné informace

Plastová kyvná střešní okna díky svému vzhledu působí velmi estetickým dojmem. Výhodou kyvných plastových střešních oken je právě v jejich otevírání, a nebrání tak rozmístění nábytku i bezprostředně pod okny. V současné době jsou nejpoužívanějším typem střešních oken.

Plastová kyvná střešní okna mají většinou závěs umístěný v polovině okna, a umožňují tak  přetočení o 180°. Okna jsou vyráběna z vícekomorových bezolovnatých profilů z PVC a jsou vyplněny kovovými, pozinkovanými výztuhami. Okna jsou osazena samočisticími, tvrzenými skly a disponují mikroventilací, a to hned ve dvou polohách. Kyvná plastová okna mají vysoký systém odvodnění proti orosení. Standardně jsou okna vyráběna v bílé barvě, ale v současné době je lze dodat i v několika zdařilých imitacích dřeva. Kyvná plastová střešní okna jsou nabízena v široké škále rozměrů s bohatým příslušenstvím i pro ty nejnáročnější.

Rubriky článků