Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Velux dřevěná výklopně kyvná

Přírodní celodřevěné výklopně-kyvné střešní okno GHL

Otevírání pomocí kliky ve spodní části okenního křídla. Křídlo okna se vyklápí směrem ven a drží otevřené ve třech pozicích – 5°, 15° a 30°. Otevření křídla horním madlem a otočení o 160° pro snadné umytí venkovní strany okna. Pojistka pro zafixování okna při umývání. Pootevření okna do ventilační polohy pomocí spodní ovládací kliky.​

  • Výklopné otvírání o 5, 15 a 30°

Křídlo drží otevřené ve třech pozicích. Výklopné otevírání dává pocit většího prostoru a poskytuje volný výhled.​​

  • Ovládání

Otevírání pomocí kliky ve spodní části okenního křídla.

  • Otočení křídla o 160°

Křídlo je možné otočit o 160 stupňů a v přetočené poloze zafixovat pojistkou. Díky tomu se okno velmi snadno umývá i z vnější strany.​

  • Ventilační klapka

V horní části okna i ve spodní části pomocí kliky. Horní ventilační klapka umožňuje větrání i když je okno zavřené.

Obecné informace

Dřevěná výklopně kyvná okna jsou nejen moderním, ale hlavně praktickým řešením světla na střechách. Výklopně kyvná dřevěná střešní okna výrazným způsobem navyšují hodnotu jakýchkoliv jiných střešních oken.

Jednoduchá obsluha výklopně kyvných střešních oken umožňuje dva systémy otevírání. Jak už jejich název napovídá střešní okna jsou výklopná a zároveň kyvná. Výklopnost střešních oken má své plus v každodenním používání. Okno má panty v horní části a tím umožňuje otevření celého křídla až na střechu. Touto polohou si zajistíte volný přístup až pod okno, můžete si dopřát panoramatický výhled, aniž by jste se zranili o hrany otevřeného okna. Výklopně kyvná střešní okna na rozdíl od kyvných ve výklopné poloze zcela vůbec nezasahují do prostoru interiéru a tím si zaručují prim v bezpečnosti otevírání.

Nevýhodou výklopných oken je jejich údržba, proto někteří výrobci usnadnili uživatelům práci praktickým přepínačem, který změní charakter výklopně kyvného okna na kyvné a zaručí tak pohodlné umytí. Kličky výklopně kyvných oken jsou velmi prakticky umístěny dole a tím umožňuje pohodlné ovládání. Výrobci výklopně kyvná okna dodávají v rozsáhlé paletě rozměrů a výbavy.

Rubriky článků