Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Roto okna - plastová kyvná

Plastové kyvné střešní okno R7.

Nejlepší výhled má člověk většinou, když stojí. Proto je osa otáčení kyvného střešního okna R7. umístěna na rozdíl od běžných kyvných oken v horní třetině okna. Zbavíte se tak rušivého okenního křídla, které zasahuje dovnitř, brání ve výhledu nebo dělá z cesty k otevřenému oknu překážkovou dráhu. Přesně podle principu společnosti Roto – „Víc volnosti. Víc pohodlí.“ – můžete i u výsuvně kyvného okna R7. bez problémů ovládat všechny jeho funkce jedinou klikou, která je pro lepší dosažitelnost umístěna v dolní části křídla. Otevírání, větrání a zavírání tak už nepředstavuje sportovní výkon. Velmi úzký profil rámu zaručuje, že se do obytného prostoru dostane hodně světla. A pocit bezpečí dodává velmi bezpečné tříbodové zajištění střešního okna s výborným těsněním.

Obecné informace

Plastová kyvná střešní okna díky svému vzhledu působí velmi estetickým dojmem. Výhodou kyvných plastových střešních oken je právě v jejich otevírání, a nebrání tak rozmístění nábytku i bezprostředně pod okny. V současné době jsou nejpoužívanějším typem střešních oken.

Plastová kyvná střešní okna mají většinou závěs umístěný v polovině okna, a umožňují tak  přetočení o 180°. Okna jsou vyráběna z vícekomorových bezolovnatých profilů z PVC a jsou vyplněny kovovými, pozinkovanými výztuhami. Okna jsou osazena samočisticími, tvrzenými skly a disponují mikroventilací, a to hned ve dvou polohách. Kyvná plastová okna mají vysoký systém odvodnění proti orosení. Standardně jsou okna vyráběna v bílé barvě, ale v současné době je lze dodat i v několika zdařilých imitacích dřeva. Kyvná plastová střešní okna jsou nabízena v široké škále rozměrů s bohatým příslušenstvím i pro ty nejnáročnější.

Rubriky článků