Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Fenestra střešní okna

Společnost FENESTRA střešní okna, s.r.o.

je v současné době největším výrobcem střešních oken v České republice. Vysokou kvalitu a krátké dodací termíny zajišťuje na padesát zaměstnanců společnosti.

Výrobní areál je umístěn v obci Šťáhlavice (okr. Plzeň-jih), odkud jsou výrobky bezplatně distribuovány po celé České republice. Po rozšíření výrobní kapacity na roční produkci 25.000 ks oken byla v roce 2002 otevřena administrativní budova se školícím střediskem. To je využíváno především v zimním období při školení pracovníků prováděcích firem. Kvalitní a profesionální montáž oken do střešní konstrukce je jednou z podmínek zajišťující 100% spokojenost uživatelů střešních oken FENESTRA. Zárukou kvality střešních oken FENESTRA není pouze výběr těch nejkvalitnějších materiálů, použití moderních techologií, ale i důsledná kontrola po celou dobu výrobního procesu. Výsledky jsou přenášeny do identifikačního štítku každého výrobku. Tento systém zajišťuje deklarovanou kvalitu a umožňuje poskytnutí mimořádně vysoké záruky až 15 let.

Konsktrukční typy střešních oken Fenestra

Kyvná střešní okna FENESTRA

Jsou vhodná pro sklon střechy od 15° do 90°. Horní zavírání oken EXCELLENT a THERMICAL s moderním designem a dotlakovou funkcí zaručuje pohodlné ovládání a uzavření okna ve 2 bodech (volitelně lze okna dodat i se spodní klikou). Ovládání oken Q-PERFECT zajišťuje dvoubodové madlo v horní části okna (volitelně spodní klika). Okna řady BASIC a PLASTIC jsou osazena elegantní spodní klikou, kterou lze nastavit do tří poloh: úplné zavření a další 2 polohy umožňující pasivní větrání dle potřeby. Okenní křídlo lze otočit o 145° pro pohodlné mytí vnější plochy skla z místnosti.

Kyvná okna umožňují maximální využítí prostoru pod oknem pro umístění nábytku.

Výklopně-kyvná střešní okna FENESTRA (dvojfunkční)

Jsou vhodná pro sklon střechy od 20° do 65°. Jejich křídlo lze otočit o 145° (poloha na mytí) nebo vyklopit až 45° od sklonu střechy, případně lze provést oba pohyby současně (řada EXCELLENT a THERMICAL). Výklopně-kyvná okna řady BASIC a PLASTIC lze vyklopit 30-60° (pro mytí 170°). Vzhledem k tomu, že se otevírají směrem ven, je třeba mít k oknu volný přístup (pod oknem by neměl být stůl apod., aby byl možný vstup až "do okna"). Přes nábytek pod oknem by se i výrazně hůře ovládala spodní klika.

Ceník střešních oken Fenestra
Rubriky článků