Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Fakro okna - dřevěná výklopně kyvná

Střešní okno nové generace FPP-VU3

se dvěma oddělenými funkcemi otevírání, výklopnou a kyvnou. Výklopná funkce v rozsahu 0-35° umožňuje snadný přístup ke spodní hraně otevřeného okna. Kyvná funkce s otočením do 180° slouží k mytí vnější strany zasklení a ke stažení markýzy. Inovativní systém kování a závěsů zaručuje plnou stabilitu křídla v obou funkcích. Změnu způsobu otevírání okna zajišťuje přepínač preSelect umístěný ve spodní části okenního rámu, přístupný po otevření okenního křídla. FPP-V U3 preSelect® je vybaveno automatickou ventilační klapkou V40P, která umožňuje optimální výměnu vzduchu při těsně zavřeném okně.

Charakteristika dřevěného výklopně kyvného střešního okna

  • vyrobeno z borovicového dřeva nejvyšší kvality, vakuově impregnovaného;
  • dřevo je ošetřeno dvěma vrstvami transparentního ekologicky nezávadného akrylového laku (FPP) nebo třemi vrstvami polyueretanového laku (FPU), jež na povrchu křídla a rámu vytváří trvalý a ideálně hladký bílý ochranný povlak;
  • zvýšená odolnost proti vloupání - systém topSafe;
  • pohodlné ovládání okna pomoci kliky ve spodní části křídla. Změnu způsobu otevírání umožňuje přepínač preSelect®;
  • vyjmutí i vložení okenního křídla a samotná montáž okna FPP-V U3 preSelect ® je identická jako u kyvných oken FT;
  • rozsah montáže spolu s těsnícím lemováním ve střechách se sklonem od 15° do 55°;
  • bohatá nabídka vnitřních i vnějších doplňků, stejná jako pro kyvná okna;
  • záruka 10 let.

Obecné informace o výklopně kyvných střešních oknech

Dřevěná výklopně kyvná okna jsou nejen moderním, ale hlavně praktickým řešením světla na střechách. Výklopně kyvná okna přináší moderní a vysoce funkční konstrukci, zlepšení užitné hodnoty a jednoduché ovládání. Výklopně kyvná dřevěná střešní okna výrazným způsobem navyšují hodnotu jakýchkoliv jiných střešních oken.

Jednoduchá obsluha výklopně kyvných střešních oken umožňuje dva systémy otevírání. Jak už jejich název napovídá střešní okna jsou výklopná a zároveň kyvná. Výklopnost střešních oken má své plus v každodenním používání. Okno má panty v horní části a tím umožňuje otevření celého křídla až na střechu. Touto polohou si zajistíte volný přístup až pod okno, můžete si dopřát panoramatický výhled, aniž by jste se zranili o hrany otevřeného okna. Výklopně kyvná střešní okna na rozdíl od kyvných ve výklopné poloze zcela vůbec nezasahují do prostoru interiéru a tím si zaručují prim v bezpečnosti otevírání.

Nevýhodou výklopných oken je jejich údržba, proto někteří výrobci usnadnili uživatelům práci praktickým přepínačem, který změní charakter výklopně kyvného okna na kyvné a zaručí tak pohodlné umytí. Kličky výklopně kyvných oken jsou velmi prakticky umístěny dole a tím umožňuje pohodlné ovládání. Výrobci výklopně kyvná okna dodávají v rozsáhlé paletě rozměrů a výbavy.

Rubriky článků