Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Fakro okna - dřevěná kyvná

Střešní okno dřevěné kyvné FAKRO FTP-V U3 78x118 06 V40P

Střešní dřevěná kyvná okna FAKRO FTP-V U3 jsou nejčastěji používanou variantou střešních oken. Díky speciální konstrukci kování umístěného v polovině výšky okna, můžeme ponechat okenní křídlo v pootevřené poloze. Kování rovněž umožňuje otočení okenního křídla o 180° kolem středové osy a jeho pohodlné mytí i údržbu. Střešní kyvná okna FAKRO FTP-V U3 jsou ovládaná pomocí spodní kliky, která je snadno dosažitelná přímo z podlahy. Proto je otevírání oken pohodlné a není k němu potřeba používat žádné další pomůcky. Polohovací konstrukce kliky umožňuje velmi účinnou a zajištěnou ventilaci mezerou mezi okenním křídlem a rámem ( mikroventilace ). Záruka 10 LET - poskytuje firma Fakro

V okně je namontovaná ventilační klapka V40P zajištující přísun optimálního množství čerstvého vzduchu do místnosti. Tato ventilační klapka pomáhá udržovat zdravé mikroklima v místnosti a současně přispívá k úsporám tepelné energie. Díky umístění ventilační klapky v horní části okenního rámu má střešní okno FAKRO, oproti jiným střešním oknům podobných rozměrů, o 6% větší prosklenou plochu a umožňuje lepší prosvětlení místnosti.


Charakteristika dřevěného kyvného střešního okna
Fakro

 • okno je vybaveno tepelně-izolačním zasklením U3 - energeticky úsporné zasklení Profi  Uskla = 1,1 W/m2K
 • vnější tvrzené sklo 4 mm (H)
 • termo rámeček 16 mm (TGI)
 • vnitřní sklo se selektivně reflexní vrstvou 4 mm (T)
 • plněné Argonem
 • Uokna = 1,4 W/m2K
 • vyrobeno z tlakově impregnovaného borovicového dřeva a ošetřeno akrylovým lakem,
 • v provedení FTP-V vybaveno ventilační klapkou V 40P,
 • vydatnost ventilační klapky: 23-52 m3/h
 • okna se ovládají klikou ve spodní části okna a nabízejí možnost dvoupolohového spárového větrání,
 • dodatečně může být doplněno širokou nabídkou vnějších a vnitřních doplňků,
 • montováno spolu s těsnícím lemováním do střech se sklonem od 15° do 90°.

Obecné informace

Kyvná dřevěná střešní okna nabízejí eleganci a díky svému kyvnému otevírání lze pod okny umístit i některé druhy nábytku. Momentálně jsou nejčastěji používanou variantou střešních oken. Jsou energeticky úsporná a ideální pro panoramatický výhled.

Dřevěná kyvná okna jsou vyráběna z tlakově impregnovaného borovicového masivu a ošetřena akrylovým lakem. Jako jejich ochrana slouží vnější oplechování, které je kryté polyesterovou vrstvou odolnou proti všem povětrnostním vlivům. Některá okna jsou již vybavena ventilační klapkou a další typy mají zasazená tvrzená, samočistící skla. Některá dřevěná kyvná střešní okna umožňují přetočení kolem své osy až o 180°. Bonusem může být dětská pojistka nebo zafixování okna při mytí. Praktické umístění kliček dole střešního okna zaručuje pohodlné ovládání. Dřevěná střešní okna mají standardně spárové větrání ve dvou polohách a samozřejmostí je řešení systému odvodnění, protože střešní okna jsou náchylná na orosení více, než běžná okna Výrobci nabízí dřevěná kyvná střešní okna v široké škále rozměrů a stupňů výbavy.

Rubriky článků