Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Střešní plášť odvětrání

Odvětrávací komínky na střechách

14. 1. 2017

Odvětrávací komínky na šikmých střechách slouží k odvedení vodních par, pachů, vlhkosti z prostoru domu nebo bytu. Napojují se na odvětravací potrubí z kuchyní (digestoře), koupelen, WC, kotlů, atd.. Dodávají se nejčasteji jako komplety které obsahují - prostupovou tašku (výhoda je pokud obsahuje lapač kondenzátu), odvětravací komínek (samozřejmostí je nastavení sklonu), napojovací hadici na trubu odvětrání, výhodou je pokud balení obsahuje také napojovací límec na difuzní folii (viz popis v článku níže)Komplety je možné koupit buď přímo v sortimentu výrobců střešních krytin, nebo jako alterantivu od výrobců kteří se specializují výhradně na výrobu doplňků střech což bývá levnější varianta. Nejčastějším materiálem z kterého jsou vyrobeny je plast. Dodávají se v barvených provedeních - hnědá, čevená, černá a jim podobných odstínech. 


Obrázek prostupové tašky (zdroj ERGO)Obrázek odvětrávacího komínku a prostupové tašky (zdroj ERGO)Obrázek napojovací flexi hadice (zdroj ERGO)


Podle tvaru střešní krytiny je nutné vybrat také tvar prostupové tašky, aby šla osadit do střechy. Alterantivně je možné pořídit v kompletu tzv. univerzální prostupovou tašku, kterou je možné použít na všechny typy skládaných střešních krytin, ta je zakončena olověnou zástěrou sloužící k vytvarování dle tvaru krytiny. Neprofilované odvětrávací komplety se hodí do šindelů a rovných šablonObrázky osazení odvětrávacího komínku do taškové krytiny (zdroj ERGO)Obrázky osazení odvětrávacího komínku do taškové krytiny bobrovka (zdroj ERGO)

Obrázky osazení odvětrávacího komínku do betonových, pálených taškových krytin (zdroj ERGO)
Obrázky osazení univerzálního odvětrávacího komínku do taškové krytiny (zdroj ERGO)
Obrázky osazení odvětrávacího komínku do střešních eternitových šablon (zdroj ERGO)Pokud kupujte odvětrávací komplet sjistěte si následující: 

  • rozsah použití (natočení) komínku 
  • průměr odvětrávací roury 
  • délka flexi hadice

Barevná škála

Odvětrávací komplety se vyrábí v základní řadě pro jednotlivé barvy krytin.
  • cihlově červená
  • KB - červená, měděná engoba
  • červenohnědá
  • tmavě hnědá
  • černá


NAPOJOVACÍ LÍMEC

Zajišťuje dokonalý prostup podstřešní difuzní fólií. Závit umožňuje límec použít jak na bednění, tak pro samotnou fólii.
Společnost ERGO od 1.9. 2015 nabízí odvětrávací komplet jehož součástí jsou základní taška, odvětrávací roura, lapač kondenzátu, pružné spojky a NOVĚ též napojovací límec.

Typ základní cena bez DPH
Typ profilovaný (bez olověné zástěry) 1498,- Kč
Typ univerzální (s olověnou zástěrou) 1874,- Kč
Obrázky napojení a osazení napojovacího límce odvětrávacího komínku do střechy (zdroj ERGO)Zdroj textu: Katalog společnosti ERGO CZ, s.r.o.
Logo společnosti ERGO


Štítky: Střecha doplňky
Rubriky článků