Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Střešní okna, světlovody a vikýře

Typy zasklení střešních oken

6. 3. 2014

Vhodným výběrem zasklení střešního okna ovlivníte kvalitu vašeho bydlení. Z nabídky střešních oken VELUX si můžete vybrat okno se zasklením, které odpovídá vašim požadavkům, jako např. zabránění úniku tepla, ochrana před přehříváním interiéru, ochrana před hlukem apod.

Zasklení střešních oken, Velux
Úspora energie . . . .
Ochrana před slunečním teplem . ... ... .
Snížení hladiny venkovního hluku .. ...** .. .
Tvrzené venkovní sklo A A A A
Vnitřní lepené bezpečné sklo A* A A*  -
Samočistící vrstva A A  -  -
Technické parametry U okna = 1,4
U skla = 1,1
Rw = 35
g = 0,56
U okna = 1,3
U skla = 1,0
Rw = 37
g = 0,29
U okna = 1,4
U skla = 1,1
Rw = 35
g = 0,28
U okna = 1,4
U skla = 1,1
Rw = 32
g = 0,60
Typy oken
GGL, GGU,
GGL INTEGRA, GGU INTEGRA,
GGL SOLAR, GGU SOLAR,
GHL,
GPL, GPU,
GIL, GIU, VFE, VIU,
GEL + VEA, VEB, VEC,
GXL, GXU,
CVP, CFP
GGL, GGU,
GGL INTEGRA, GGU INTEGRA,
GGL SOLAR, GGU SOLAR,
GHL,
GPL, GPU,
GIL, GIU, VFE, VIU,
GEL + VEA, VEB, VEC,
GXL, GXU
GHU
GZL,
GGL, GGU


* Zvýšená bezpečnost

** Speciální úprava venkovního skla i celého okna snižuje hluk dopadajícího deště až o 7dB

Počet . označuje účinnost zasklení pro uvedenou vlastnost – čím je počet teček vyšší, tím je zasklení účinnější

Zasklení střešních oken, Velux.. .. ...
. . ..
... .. ...
 - A A
A A A
Speciální vrstva proti rosení venkovního skla
U okna = 1,0
U skla = 0,9
Rw = 42
g = 0,50
U okna = 1,0
(pro okno GPL = 1,1)
U skla = 0,5
Rw = 35
g = 0,46
U okna = 0,70
U skla = 0,5
Rw = 40
g = 0,42
GGL
GGL, GGU,
GGL INTEGRA, GGU INTEGRA,
GGL SOLAR, GGU SOLAR
GPL, GPU, GDL, GIL, GIU, VFE
GGL

Užitečné informace o zasklení

Bezpečné sklo:

Je tvořeno dvěma tabulemi skla, které jsou vprostřed spojeny pružnou fólií s velkou pevností. V případě rozbití skla zajišťuje fóĺie jeho soudržnost, čímž je zajištěno bezpečí osob uvnitř.

Tvrzené sklo:

Vyznačuje se vysoku pevností v ohybu a odolností proti nárazu. Odolává tak lépe zatížení sněhem či větrem, výkyvům teplot i krupobití. Při rozbití se tříští na krychličky bez ostrých okrajů.

Zkoušení odolnosti a bezpečnosti skel:

Skla v oknech VELUX testujeme opravdu pořádně. Při zkoušení proti nárazu se okna posuzují podle výšky pádu tělesa o hmotnosti 50 kg. Okna s tvrzeným sklem na vnější straně odolávají při zkoušení pádu takto těžkého tělesa z výšky 450mm (zařazení ve třídě 3 dle EN 13049). Proti nárazu jsou zkoušeny také samostatné okenní tabule, u kterých se hodnotí jak výška pádu, tak počet úlomků a charakter lomu (dle EN12 600 zařazení ve třídě 1C3 - venkovní tvrzené sklo 4 mm a třídě 2B2 - vnitřní lepené sklo 2x3mm). V obou případech je zkušební vzorek, okno nebo tabule, upnut do testovacího zařízení a zkoušen nárazovým tělesem.

Úspora energie:

Zasklení jsou opatřena na vnitřní straně vrstvou pokovení, která účinně brání úniku tepla. Jsou plněna ušlechtilým plynem (argon/krypton), který je dobrým tepelným izolantem. Distanční rámeček pro teplý okraj izolačního skla /t.zv. "warm edge"/ je vyroben z tenké vrstvy oceli, která má podstatně nižsí tepelnou vodivost oproti dříve používanému hliníkovému rámečku

Samočisticí vrstva:


Je integrovaná do venkovního skla a aktivuje se vlivem denního světla. Čisticí efekt je založený na chemické reakci, při které dochází k rychlejšímu rozkladu organických nečistot a k jejich snadnému smývání (deštěm) Součinitel prostupu tepla U(W/m2.K) – čím je koeficient nižší, tím dochází k menším tepelným ztrátám přes zasklení. V zimním období nedochází k úniku tepla ven z místnosti, v létě se interiér méně přehřívá (při zavřeném okně). Vzduchová neprůzvučnost Rw (dB) – udává snížení hladiny hluku. Čím je koeficient vyšší, tím lépe zasklení izoluje venkovní hluk. Součinitel prostupu tepelného slunečního záření g (%) – charakterizuje schopnost regulovat přehřívání interiéru. Udává množství sluneční tepelné energie procházející přes zasklení. Čím je koeficient nižší, tím méně tepelného záření projde přes zasklení do interiéru.Zdroj: Katalog výrobků, VELUX Česká republika, s.r.o., www.velux.czŠtítky: Střecha doplňky, Podkrovní okna, Denní osvětlení
Rubriky článků