Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Střešní okna, světlovody a vikýře

Energeticky úsporná řešení střešních oken

25. 2. 2014

Vhodným a správným použitím výrobků VELUX můžete výrazně ovlivnit tepelnou pohodu vašeho bydlení.

Ke zlepšení těchto parametrů vám pomůže:

Vhodný výběr zasklení

Výběr tepelně izolačních vlastností zasklení by měl odpovídat požadavkům na celkový energetický standard stavby - zda má vyhovět bežným normám pro úsporu energie, nebo dosáhnout nízkoenergetického či dokonce pasivního standardu. Nové typy zasklení VELUX s velmi nízkým součinitelem prostupu tepla (hodnota "U"), výrazně omezují únik tepla.

Řešení střešních oken, VeluxZapuštěné lemování EDJ 2000, EDN 2000 se zateplovací sadou

Řešení střešních oken, VeluxLemování je nezbytnou součástí montáže střešního okna. S použitím lemování EDJ 2000 / EDN 2000 je střešní okno zapuštěno do konstrukce střechy o 40 mm níže oproti běžnému typu lemování. Díky hlubšímu zapuštění okna je redukována ochlazovaná plocha okenního rámu vyčnívajícího nad rovinu střechy, což přispívá ke zlepšení tepelně-izolačních vlastností. Součástí lemování je také speciální zateplovacísada pro tepelnou izolaci rámu a dokonalé napojení na střešní plášť.


Typ výrobku U okna (W/m2.K)
GPU65 1,0
GPUSDOJ1 (sada okna GPU65 s lemováním EDJ2000) 0,82


Pozn.: Hodnota 0,82 platí pro sadu okna GPU s lemováním EDJ 2000 s objednacím kódem GPU SD01J.

Zateplené lemování EDW 2000 se zateplovací sadou BDX


Řešení střešních oken, VeluxTepelně- izolační vlastnosti střešních oken VELUX zvýšíte použitím zateplovací sady BDX. Zateplovací sada BDX zajistí důkladné provedení izolace po obvodu okna. Účinně tak bráníte únikům tepla a tím snížíte spotřebu energie. Na střešní okna VELUX namontovaná se zateplovací sadnou BDX navíc získáte desetiletou záruku. Výhodným řešením je lemování na profilovanou krytinu se zateplovací sadou v jednom balení (EDW 2000). Zateplovací sadu BDX pro jiné typy střešní krytiny lze zakoupit i samostatně.

Venkovní roleta Velux

Řešení střešních oken, VeluxVenkovní roleta VELUX napomáhá zlepšení tepelně-izolačních vlastností střešních oken. Během léta dokáže zachytit většinu tepla ze slunečního záření dopadajícího na střešní okno a v zimě izoluje před chladem a brání zbytečným tepelným ztrátám z interiéru. Venkovní roleta sníží prostup tepla až o 95 % a zabrání úniku tepla až o 15 %.Zdroj: Katalog výrobků, VELUX Česká republika, s.r.o., www.velux.czŠtítky: Střecha doplňky, Podkrovní okna, Denní osvětlení
Rubriky článků