Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Renovace střech, nové střechy – vzorové realizace objektů

Logo KM Beta

Střechu chceme stejnou!

25. 1. 2021

Občas lze narazit na developerské projekty, které celou oblast zastaví stejnými domy. Majitelé se jim pak zoufale snaží něčím vtisknout originální charakter. V případě dvou identických domů na kraji nejmenované české obce, je to opačně. Oba bratři stejný dům chtěli! Navíc takový, ve kterém už 25 let žijí jejich rodiče a ve kterém vyrůstali. Díky tomu vedle sebe stojí domy stejně velké, se stejně rozmístěnými okny, se stejně řešenými příčkami i se stejnou střechou. Před dokončením bylo možno zaregistrovat jediný rozdíl v materiálu obvodového zdiva. Po omítnutí ale půjde o identická dvojčata, se skrytou rozdílnou materiálovou DNA.

Obě dvojčata stavěla firma pana Sebastiana Martince, který úvodní slova potvrdil: „Bratři chtěli stejný dům, ve stejném stylu, se stejnými úhly a stejnou půdorysnou velikostí. Rozdíl je jenom ve zdivu, v jednom případě je použita klasická cihla, v druhém vápenopískový zdící systém. A důvod? Majitelé si prostě chtějí vyzkoušet, jaké budou mít domy vlastnosti. V čem ale majitelé neexperimentovali, byla krytina.

Bratrům se zalíbila krytina KMB BETA, kterou měli na domě rodiče
Bratrům se zalíbila krytina KMB BETA, kterou měli na domě rodiče

Můžete nám popsat, jak si krytinu vybírali?

„Od začátku chtěli bratři betonovou krytinu KMB BETA, kterou mají na svém domě rodiče a jsou velmi spokojení. Ke mně přišli už s hotovou věcí, cenovou nabídkou ze stavebnin na červenou KMB BETU režnou. Do změny materiálu zákazníky nikdy nenutím, ale představím jim výhody také jiných řešení, aby se mohli rozhodnout. Stejné to bylo v tomto případě. Už předtím jsme pokládali novinku od KM BETY, tašku s povrchovou úpravou PRIMA. Fotky ze stavby posloužily jako argument, aby investor viděl, jak živě PRIMA vypadá na střeše. A zalíbila se jim...

Můžete novinku PRIMA přestavit i čtenářům?

„Klasická betonová taška má hrubý povrch, lépe jsou na tom varianty s nástřikem barvy. Úplná špička je pak tahle povrchová úprava, která tvoří efektnější lesklejší povrch, navíc odolnější vůči usedání špíny. Do určité míry také zabraňuje usazování mechu a zvyšuje pevnost tašky. Tím pádem prodlužuje životnost střešní krytiny. Tohle byly pro bratry pádné argumenty. Jejich domy stojí u pole na kraji vesnice, kde je větší prašnost.“Co všechno ze sortimentu KM BETY jste zde použili?

„Vlastně celý systém, počínaje klasickými taškami, přes tašky krajové, větrací, hřebenáče až po střešní nášlapy.“

Střechy zdobí střešní příslušenství od KM BETY
Střechy zdobí střešní příslušenství od KM BETY

Ty jsou za komínem, ale bez viditelného přístupu...

„Ano, to je na přání majitelů, kteří chtěli, aby kontrola komína nezasahovala do interiéru. Okap pod komínem je relativně nízko, takže stačí žebřík pro vstup na střechu. Další trasu umožňují použité posuvné tašky. Kominík si je vyšoupe a vytvoří si cestu až ke komínu. Na střechu vyjde jako po žebříku. Aby se dostal i na vysoký komín, tak potřebuje žebřík a právě na jeho postavení mu slouží stoupací nášlapy za komínem.

Pro pohyb kominíka je mírný sklon střechy příznivý, méně výhodný je ale z hlediska větrání. Jak jste se s tím vyrovnali?

„Ve hřebeni jsou běžné odvětrávací tašky, ale výška průběžné větrací mezery je zvětšená na 6 cm.“

Jak složitě jste zajišťovali materiály pro střechu?

„V tom žádná složitost nebyla. Všechno jsme brali od PRVNÍ CHODSKÉ, jak krytinu, tak dřevo i fólie.“

Byla to Vaše první zkušenost s PRVNÍ CHODSKOU?

„Kdepak, už roky bereme téměř všechny materiály pro střechy od pobočky PRVNÍ CHODSKÁ PEŤURA v Nymburce. Spolupracujeme už strašně dlouho a jsme rádi, že to takhle funguje. Máme to nejblíž a najdeme zde vždy kompletní sortiment za rozumné ceny. A co víc, už se se všema známe! Kdykoliv do PRVNÍ CHODSKÉ zavolám, tak jsou ochotni se mi věnovat, a to jak vedení, tak děvčata na prodejně i obchodní zástupce. Například u této realizace nám nějaké tašky chyběly, takže jsem je trápil i o víkendu. A vyšli nám vstříc - potřebné zařídili a sehnali. Z naší strany je to zkrátka nejlepší dodavatel, proto bereme pouze od nich.“

... a můžete nám na závěr ještě představit Vaši firmu?

„Na střechách se pohybuji 25 let a po spoustě let, kdy jsem dělal sám, jsme vytvořili partu živnostníků, které velím. Většina z nás je z jedné vesnice, takže když se něco děje, jsme hned pohromadě. Nespecializujeme se ale jen na střechy, dodáváme kompletní stavby, včetně zemních prací. Kdybych měl zmínit akci, na kterou jsme opravdu pyšní, pak by to asi byla rekonstrukce střechy pekárny v Ledcích u Mladé Boleslavi. Za plného chodu pekárny jsme tady dělali nový krov a pokládali krytinu KMB BETA. S tou ostatně pracujeme dost často, u zákazníků je žádaná. Betonové tašky časem vytvrzují a zvyšují svoji pevnost, což jim dává vysokou životnost. Lidé si na ní cení i příznivý vztah k ekologii, neboť výroba betonových tašek zanechává nízkou uhlíkovou stopu. Pod betonovou střechou taky nehrozí obavy z hluku za deště a beton se postará i o regulaci teploty střešního pláště. Když jim k těmto výhodám připomenu i nabízený kompletní doplňkový sortiment, který střeše zajistí jednotný elegantní vzhled při záruce 50 let, bývá jejich rozhodování rychlé a jednoznačné.“

 

www.chodska.cz Štítky: Střešní krytina, Stavby, stavebnictví
Rubriky článků