Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Pr články

II. díl Lindab střecha funguje - Poradíme, jak ušetřit

22. 7. 2013

Lindab, Boží Dar

logo lindab
LINDAB 
Na Hůrce 1081/6
161 00 Praha 6 Ruzyně
tel: +420 233 107 200
mail: info@lindab.cz

Stojí-li Váš dům, chata nebo chalupa, která potřebuje novou střechu kdekoliv, existuje způsob jak ušetřit náklady a energii, kterou k životu potřebujeme. Proto v Lindabu tvrdě pracujeme na optimalizaci výroby i samotných výrobků. Pokud naše střechy, stěny, okapy nebo jiné systémy ušetří váš čas, peníze a energii, náš záměr se zdařil. Pokud jste četli první díl našeho seriálu Lindab střecha funguje, už víte, jak vlastně střecha funguje, kde začít při výběru střešní krytiny, jak volit složení střešní skladby.  V následujících řádcích naleznete odpověď  na to, jak ušetřit peníze už při dimenzování stavby, což se promítne následně do ceny střechy a starosti které mohou nastat nesprávnou volbou.  

Jak si ušetřit peníze i starosti,…

Ušetřit si problémy můžeme už při návrhu našeho budoucího domu. Dejte přednost prostým tvarům, bez komplikujících prostupů, sevřených úhlů, míst kde se bude hromadit sníh nebo stékající voda. Respektujte minimální sklony střešních krytin. Nesmyslně nízkým sklonem si do budoucna zúžujete výběr možných krytin. Uvažujte, že stékající voda namáhá střechu zdaleka méně, než tající sněhová či nebo ledová krusta. Střešní krytina však musí zvládnout obě situace. Čím méně prostupů střechou, tím lépe. Nenavrhujte prostupy a komíny příliš blízko sebe, komplikuje se tím správné zpracování krytiny v úzkých prostorech. Při výběru krytiny zvažujte i životnost krytiny ve vztahu k náročnosti její montáže. V dlouhodobé rozvaze rentability nemá příliš smysl instalovat levnou krytinu, protože se bude muset i dříve vyměnit a tím pádem znovu uhradit demontáž staré krytiny a montáž nové. Přitom obvykle namontovat kvalitní krytinu je stejně nákladné, jako instalace nekvalitní krytiny stejného typu. Praxe nám ukazuje, že nekvalitní krytina negativně ovlivní i jiné, třeba kvalitnější stavební součásti. Spolehlivě zabránit dešťové vodě v průniku do budovy je odpradávna základ při stavbě domu. Pokud se nám to nepodaří, je lhostejné jak kvalitní a drahé jsou další vrstvy střechy nebo součásti naší stavby. Starosti si také ušetříte bedlivým výběrem montážní firmy a její průběžnou kontrolou. Mnoho střešních krytin neumožňuje opětovnou montáž a musí se tím pádem podařit na poprvé.

Popis Obr. Boží Dar Lindab Topline: Střešní krytina Topline v nejprodávanější hnědé barvě dokonale ladí se stylem a barevným provedením celého domu a koresponduje s krajinou. Ocel je jako jeden z mála materiálů téměř stoprocentně recyklovatelná. Recyklace přináší sníženou spotřebu základních surovin a tedy i méně oxidu uhličitého uvolněného při výrobě do ovzduší. Díky svým vlastnostem umožňuje ocel vyrábět výrobky vysoce pevné a houževnaté, při zachování velmi nízké hmotnosti. To přináší nižší náklady a úsporu času při montáži. Nižší jsou i výdaje za dopravu a menší množství spáleného paliva znamená opět plus pro naše životní prostředí.
Lindab, 4SRP

Lindab, 2SRP
Obr.
4SRP                                                                                      Obr. 2SRP

Popis obr. 2SRP a 4SRP Lindab Click:
Hledáte-li kvalitní střešní krytinu, která dokonale ochrání Váš domov, v nabídce Lindab si vyberete. Sortiment krytin Lindab obsahuje od tradičních profilovaných lehkých střešních krytin, přes klasickou falcovanou krytinu  až po moderní  Click, krytinu se stojatou drážkou. Ta vzhledem imituje falcovanou krytinu, montáží se však podobá stavebnici pro zručné kutily.  Jednoduše zaklapnete lamely krytiny a práce je hotova. Krytina Click je nadčasová a spolehlivá stejně jako klasická drážková střecha. Oproti té má Click nespornou výhodu ve své jednoduchosti. Montážník nemá kde dělat chyby.  Při návrhu typu střešních krytin na konkrétní dům preferuje Lindab vždy to nejjednodušší a nejefektivnější řešení, s ohledem na snadnou instalaci a bezproblémovou funkčnost.

Proč právě plech?...

Plechové krytiny zaujímají pevné místo v široké paletě střešních materiálů a jejich výhod se využívá již desítky let. Výrobci jako například Lindab, stále vylepšují materiály používané pro jejich výrobu a prodlužují tak jejich životnost. Základní výhody však zůstávají neměnné. Celistvost krytiny a její nízká hmotnost, jí dávají náskok před ostatními materiály. Minimum spar a spojů je základním kladem střešní krytiny. Hladký povrch plechových krytin se nešpiní a není nasákavý. Díky tomu plechové krytiny skvěle odolávají mrazu. Protože se do plechové krytiny nedostává voda, nehrozí degradace vlivem zamrznutí a následné expanzi ve struktuře materiálu. Díky pokročilým způsobům lakování ocelového plechu dosahuje bezúdržbová perioda krytiny délky 25-45 let dle použité varianty povrchové úpravy. Životnost plechové střechy však nekončí po uplynutí životnosti továrního laku. I po uplynutí první periody se střecha může udržovat nátěry jako klasická pozinkovaná krytina a její životnost tak prakticky není omezena. A kdyby přeci jen došlo k rekonstrukci střechy, za likvidaci krytiny nebudete muset platit, jako je to nyní v případě některých krytin obsahujících nebezpečné látky. Naopak za recyklovatelný materiál obdržíte v rámci sběru použitých kovů peníze nazpět.

Lindab je vždy ochotný pomoci

Lindab, Karlovy Vary
Obr. Karlovy Vary

Celý tým společnosti Lindab si klade za cíl pomáhat svým zákazníkům používat správně dodávané materiály. I nás těší, když naše krytiny slouží správně svému účelu a žijí pod nimi spokojení zákazníci.  Jsme si vědomi, že se střecha se realizuje nebo opravuje jednou, nebo dvakrát za život a technologie výrobků se stále vyvíjí. Fundovaná a bezplatná pomoc je proto nezbytnou součástí našich výrobků. V Lindabu Vám poradíme s návrhem střešní skladby, spočítáme výpis nezbytných prvků i s cenami, v případě potřeby opakovaně navštívíme Vaši stavbu, a to vše samozřejmě zdarma. Know-how je vždy přibaleno k našim výrobkům.
Lindab, Zdiby, Bahal

Lindab, Sluštice, Bahal
Obr. Sluštice - Bahal                                                                       Obr. Zdiby - Bahal

Popis Obr. Sluštice - Bahal Lindab  Topline, Coverline: Profilovaná krytina Lindab Topline, oplechování rovinným plechem Lindab Coverline a okapový systém Lindab Rainline. Vše v šedém barevném provedení, s kvalitní povrchovou úpravou zaručující vysokou životnost. Díky kvalitní povrchové úpravě, která zajišťuje vysoce estetický vzhled a současně chrání ocelové jádro proti korozi, vypadá střecha skvěle po dlouhá desetiletí. Krytina je vhodná pro klasické domy, stejně tak pro moderní objekty v městské zástavbě.

Popis Obr. Zdiby - Bahal Lindab Topline: Střešní krytina Lindab Topline je určená na střechy se sklonem od 14°. Je bezúdržbová, díky povrchovým úpravám Classic, Premium nebo Elite dosahuje vysoké životnosti a záruka na ni je poskytována v závislosti na zvoleném povrchu až 30let. Střecha je doplněna okapovým systémem Lindab Rainline ve stejné barvě, který je stejně tak bezúdržbový.

Autor článku Štěpán Lášek, Lindab s.r.o.Štítky: Skladba střechy
Rubriky článků