Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Pr články

IKO Šindele Cambridge - rekonstrukce i novostavby

19. 6. 2011

Při vybírání střešní krytiny na novou střechu nebo na rekonstrukci střechy je nutné dbát nejen na vzhled a cenu, ale také na užitné vlastnosti krytiny, životnost a celkovou hmotnost krytiny a její zátěž pro střešní konstrukci a konstrukci celé stavby.                    

Pro rekonstrukci starých střech s prkenným záklopem se výborně hodí střešní šindele IKO Cambridge HD se svým plastickým designem a 3D efektem, které splňují všechny výše zmíněná hlediska. Díky nízké hmotnosti nezatěžují tyto šindele nadbytečně konstrukci střechy a přitom zajišťují výbornou odolnost střechy proti všem rozmarům počasí či nadměrnému množství sněhu či ledu v zimě. Zároveň Cambridge HD odolává silnému větru v podzimních a jarních měsících (až do rychlosti větru 180 km/h) a horku a hmyzu v letních měsících. Nabídkou 7 atraktivních barev v přírodních odstínech splňuje tento šindel maximální nároky na designovou stránku střechy a díky ni bývají takové střechy často estetickou dominantou v dané lokalitě. Přitom díky jednoduché pokládce na stávající záklop, minimu odpadu a minimu drahého příslušenství, je šindel Cambridge HD jednou z nejlevnějších variant kvalitní a dlouhodobé rekonstrukce střech. Rekonstrukce je velmi jednoduchá a rychlá: ze stávající střechy se odstraní všechny staré eternitové šablony, zkontroluje se stav záklopu, popř. se vymění stará a poškozená prkna. Na takto připravený záklop se po instalaci pojistné hydroizolace, např. lehkého asfaltového pásu IKO Armourbase PRO, instaluje již vybraný šindel.


V případě rekonstrukce staré šindelové střechy je rekonstrukce mnohdy ještě jednodušší. Pokud je střecha se šindelem rovná a neprotéká, je možné na stávající šindelovou střechu instalovat nový šindel Cambridge HD. Tím nevzniká žádný odpad a střecha je zrekonstruována během několika málo dní či dokonce hodin bez následných problémů. Výhodou těchto rekonstrukcí je i fakt, že nevznikající odpad a snadná pokládka na pochozí střeše většinou nepoškodí okolí domu, např. udržované zahrádky.

Střešní šindel Cambridge HD se hodí i pro rekonstrukce střech, na kterých je použita střešní pálená nebo betonová taška a konstrukce stavby nebo krovu nedovoluje zatížit střechu těžkými krytinami. Majitelé domů tak mohou využívat všech výhod plně zaklopených střech - odolnost proti sněhu, větru, hmyzu, vloupání, apod. Po instalaci záklopu z prken či OSB, který zajistí zpevnění konstrukce a instalaci pojistné hydroizolace, je možné vytvořit opět novou střechu pokládkou šindele Cambridge HD.


I pro novostavby se hodí šindele a to především architektonický šindel Cambridge HD, který umožňuje maximálně využít flexibilitu této krytiny. Majitelé mohou upustit uzdu své představivosti a nenechat se při navrhování své střechy svázat jakýmikoliv omezeními. Přitom všem budou mít stále na střeše jednu z nejkvalitnějších střešních krytin se zárukou 25 let za velmi přijatelnou cenu a s jistotou funkční střechy, která překoná veškeré nepřízně počasí, které si v České republice umíme připravit a to po dobu několika desítek let. Po skončení životnosti střechy je možné položit nový šindel na stávající a tím je ušetřeno mnoho nákladů spojených s odstraňováním staré střešní krytiny a s možným znečištěním zahrádky či dalšího okolí kolem domu. Střecha s plným bedněním a se střešním šindelem Cambridge HD nabízí svým uživatelům dlouhou dobu užívání v kombinaci s výjimečným designovým zpracováním, které zdůrazní krásu a jedinečnost každé stavby. Minimální nutnost používání drahého příslušenství, jako jsou hřebenáče, levé a pravé koncovky a další výrobky, dovoluje střechu pokrýt jedním materiálem, čímž se uspoří jak při nákupu, tak instalaci střešních šindelů.

Pro střechy s nízkým sklonem kolem 15° se hodí samolepivé šindele IKO ArmourShield, které zajistí naprosté uzavření prostoru pod šindelem, čímž je vytvořena jednolitá střešní vrstva, která odolá všem nepřízním počasí a větru až do rychlosti 220 km/h.www.iko.cz

autor: Joura IKORubriky článků