Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Pr články

Když střechu, tak z plechu

4. 10. 2010

logo borga

Současný sortiment střešních krytin je tak široký, že orientovat se v něm není rozhodně jednoduché. Jen se rozhodnout pro správný materiál.... Pálenou keramiku, beton, nebo plech? Tváří v tvář tradici pálených krytin v České republice by se sice mohlo zdát, že například plechové materiály nemají dostatečnou přízeň klientů, a že se k nim stavební veřejnost staví poněkud konzervativně, ovšem to už dávno není celá pravda.

ilustrační fotoilustrační foto

Například v severních oblastech republiky jsou plechové střechy už standardem, a to nejen pokud jde o velké objekty, jako jsou školy nebo průmyslové stavby, ale stále častěji se stávají vyhledávanou alternativou také pro rodinné domy, chaty a chalupy. Lehká krytina z ocelového plechu se stává stále více používanou variantou střešní krytiny, a to nejen díky své příznivé váze a jednoduchosti montáže, která ji předurčuje pro rekonstrukce objektů, ale také kvůli obsáhlému barevnému spektru na nové stavby. V nabídce plechových krytin jsou dobře viditelné také kvalitní a spolehlivé produkty společnosti BORGA, jejíž mateřská firma byla založena v roce 1973 ve Švédsku. V jejím sortimentu zaujímá mimo jiné významné místo výroba trapézových plechů a krytiny v podobě plechové tašky (BORGA ELEGANT), které se objevují v rámci realizací na obytných, průmyslových, zemědělských a sportovních stavbách, ale i na halách jež firma projektuje a staví pod značkou BORGA HALE. Jednotlivé profily krytin vyrábí společnost BORGA na míru ve vlastních závodech. K zákazníkovi se tak dostane produkt vyrobený z kvalitní oceli pokryté polyesterem o tloušťce 30 µm nebo 50 µm v lesklém provedení, v nabídce jsou také výrobky s matným povrchem. Dokonale tvarované prvky se mohou pochlubit nejvyššími parametry odolnosti a trvanlivosti barvy. Každá dodaná střecha je přitom originál šitý doslovanamírukonkrétníhoobjektuvyrobený v rozměrech podle jednotlivého projektu či přesného zaměření konkrétní střechy.


ilustrační foto
BORGA ELEGANT, lehká, cenově dostupná a stálobarevná, ideální pro nízké spády

Zatímco klasická betonová či pálená taška váží30až45kg/m2,uplechovékrytinyjeto pouhých 5 kg/m2. Životnost BORGA ELEGANT se na základě laboratorních zkoušek odhaduje na více než 60 let, skutečná životnost tohoto nového materiálu však zatím nemohla být změřena. Kvalita aplikace barevného povrchového laku na bázi polyesteru umožňuje firmě bez ohledu na typ profilu garantovat záruku na barevnou stálost povrchového laku krytiny na 10 let u tloušťky 30 µm, v případě 50 µm dokonce 15 let. Samotná životnost krytiny je však mnohonásobně vyšší. K výhodám taškové krytiny BORGA ELEGANT patří i kompletní systém doplňků včetně těsnění, střešních výlezů, kominických stupňů a lávek, různých variant oplechování na míru s možností volby vhodného spojovacího materiálu. Nespornou předností je takémožnostpoužitílakovanýchšvédských okapů potažených polyesterem z obou stran, v barevných odstínech shodných s krytinou. Jde o bezúdržbový systém se zárukou 15 let na barvu, jehož jednoduchou montáž bez problémů zvládne každý trochu šikovný kutil. BORGA plechové krytiny najdete na rodinných domech, školách, obecních úřadech, používají se i pro rekonstrukce střech panelových domů, jsou na průmyslových, sportovních i zemědělských stavbách... BORGA nabízí kalkulaci finančních nákladů zdarma, kdy výsledná cena zahrnuje celý komplet včetně hřebenáčů, oplechování, komínků, kominic kých stupňů, střešních výlezů a dalších doplňků. Další informace ke střešní krytině Elegant najdete ZDE  

 Více informací naleznete na www.borga.czautor: Borga

 Rubriky článků