Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Pr články

Satjam

Michalská 1032/21
710 00 Ostrava
email: satjam@satjam.cz
web: www.satjam.cz.

Krytina SATJAM Rapid DeLuxe bodovala v soutěži Zlatá taška

12. 4. 2022

Na veletrhu Střechy Praha 2022 získala společnost SATJAM ocenění za krytinu SATJAM Rapid DeLuxe, AluFalc, a to v silně obsazené soutěži Zlatá taška o nejlepší exponát veletrhu. Odborná porota tím jen potvrdila platnost už dřívějších kladných hodnocení této výjimečné krytiny.
Cesta krytiny Rapid ke slávě začala vlastně už před mnoha lety, když v SATJAMU správně zachytili trend trhu směrem k hladkým krytinám. Do té doby byl tento požadavek realizovatelný jen klasickými klempířskými postupy - tudíž drahý a pro nedostatek špičkových řemeslníků i málo dostupný. Tradiční falcování proto v SATJAMU nahradili naklapávacím systémem drážek a velkoformátová krytina Rapid byla na světě. Pro svůj design a snadnou montáž si mezi investory rychle získala značnou oblibu, ročně se jedná o téměř 3 tisíc prodaných střech. Četné realizace zpětně poskytly výrobci SATJAM užitečný feedback nároků této specifické krytiny, a ten se rozhodl jej využít.

V roce 2021 byly u krytiny Rapid provedeny okem téměř nepostřehnutelné úpravy, ovšem s dalekosáhlými dopady na zjednodušení montáže a uživatelský komfort. Nově se také krytina vyrábí z prémiového hliníku AluFalc, takže jde po všech stránkách o luxusní výrobek - SATJAM Rapid DeLuxe. 

Satjam Rapid Deluxe
 
K zásadním změnám inovované velkoformátové střešní krytiny patří zvětšení perforace pro skryté kotvení. Touto úpravou vznikl větší prostor pro dilataci krytiny, takže riziko zvlnění krytiny vlivem teplotní roztažnosti se výrazně zmenšilo. Žádoucí rovinný vzhled zajistí také přidané náběhy v blízkosti zámků, které dokáží eliminovat napětí v krytině způsobené drobnými nepřesnostmi podkladu. Nový tvar zámků zase zajišťuje lepší kluznost v místě spojů, což ocení především realizační firmy. Oproti tomu čtyři nové varianty profilace plechu vychází vstříc investorům, kterým dávají větší prostor pro splnění jejich představ o vzhledu nové střechy.

6 inovací a vylepšení Satjam Rapid Deluxe

Nelze na tomto místě nezmínit AluFalc, prémiový materiál, ze kterého se krytina SATJAM Rapid DeLuxe vyrábí. Jedná se jakostní plech válcovaný ze slitiny hliníku, manganu a hořčíku v tloušťce 0,7mm. Všechny tři prvky ve vhodně zvoleném poměru společně vytvářejí materiál s výbornými parametry pevnosti a odolnosti vůči povětrnostním vlivům a korozi. Pojistkou kvality je pak povrchová úprava na bázi matného polyuretanu, která posiluje všechny zmíněné benefity základního materiálu a prodlužuje jeho životnost.

Kromě hladké varianty AluFalc je v nabídce i provedení AluFalc Stucco s jemně strukturovaným povrchem. Tato úprava dává krytině nejen nevšední vzhled, ale také tlumí zvuk dešťových kapek dopadajících na plech. Dodavatelem vstupního hliníkového plechu je specializovaná výrobní společnost z Norska. Její materiály svou jakostí spadají v sortimentu SATJAM do nejvyšší třídy EXCELENT s poskytovanou zárukou 60 let.

Dostupné barvy a povrchové úpravy

Nadstandardně dlouhá poskytovaná záruka je výrazem jistoty společnosti SATJAM, že spotřebitelům nabízí opravdu kvalitní výrobek. Kvalitu koneckonců potvrdila udělená certifikace ČESKÁ KVALITA - OSVĚDČENO PRO STAVBU, kterou krytina SATJAM Rapid DeLuxe v loňském roce obdržela. Certifikační proces, zahrnující prověřování výrobku nezávislými zkušebnami, dopadl na výbornou.

Základní technické parametry

Jak už bylo řečeno v úvodu, výborně krytinu ohodnotila také porota soutěže Zlatá taška. Jejím předsedou byl letos pan Ivan Dvořák, cechmistr Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR, který k udělenému ocenění ve formě Čestného uznání dodává: „S prací na střechách mám osobní bohaté zkušenosti, takže dokážu ocenit snahu výrobce, zjednodušit řemeslníkům jejich náročnou práci. Když jsme k tomu připočetli vysokou kvalitu krytiny, poskytovaný servis a samozřejmě špičkový design, tak bylo o udělení čestného uznání jednoznačně rozhodnuto.“ 

Více informací o krytině Rapid DeLuxe naleznete zdeRubriky článků