Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Pr články

Rheinzink ČR
Fügnerova 1511,
290 01 Poděbrady
T: +420 602 177 533
info@rheinzink.cz

Vyhřívání žlabů RHEINZINK má mobilní, odolné a bezúdržbové řešení

16. 2. 2022

Zimní podmínky vyžadují systémovou ochranu střechy proti sněhu zejména v horských oblastech. Od letošního roku doplňuje Rheinzink tradiční nabídku systému sněhových zábran o vyhřívání žlabů. Příval sněhu žlaby mimořádně zatěžuje, hrozí jejich deformace a potrhání. Při následném tání může dojít k promáčení objektu, případně k tvorbě a následnému pádu nebezpečných rampouchů. Instalací elektrického vyhřívání těmto hrozbám předejdeme.

Vyhřívání chrání žlaby a svody před působením sněhu, ledu a námrazy. Ochraňuje žlab před možným prohnutím (možnou deformací) pod tíhou sněhu, před námrazou a následným prasknutím (následnému poškození odvodnění) i před tvorbou nebezpečných rampouchů.

Vyhřívání žlabů má elektronický ovladač topného kabelu a je připraveno k zapojení do elektrické zásuvky. Jde o velmi praktické, mobilní a bezúdržbové řešení. Po uplynutí mrazivého období jej lze snadno a rychle ze žlabů vyjmout, případně použít na jiném místě. Vyhřívání je spolehlivé a bezpečné jak při ovládání a manipulaci, tak při plnění své ochranné funkce proti možnému poškození, způsobenému námrazou na odvodnění či následnému pronikání roztáté vody do budovy (střešní konstrukce).

 

Vyhřívací systém spolehlivě a bezpečně ochrání žlaby před deformací a nebezpečím
Vyhřívací systém spolehlivě ochrání žlaby před deformací

 

Spolehlivé řešení

Černý topný kabel vyhřívání žlabů RHEINZINK je řízen elektronickým regulátorem teploty. V souladu s třídou ochrany IP 67 je nalepen jak na propojovací kabel, tak na topnou pásku a překryt smršťovací hadičkou. Izolace pod vnějším pláštěm je překryta ochrannou hliníkovou fólií. Pod ní je pocínovaný měděný ochranný vodič. Samoregulační topné těleso se dvěma přívodními vodiči z poniklované mědi je bezpečně zapuštěno do izolačního pouzdra. Konec topného kabelu je při vařen k silikonové koncovce, vodotěsně utěsněn a tak chráněn před vniknutím vody.

 

Všestranná ochrana střechy

Systém sněhových zábran a vyhřívání žlabů RHEINZINK odolají sněhu a ledu. Výkonnost, tepelná odolnost Vyhřívání žlabů RHEINZINK je univerzálně použitelné a odolává venkovním teplotám od -40°C do 80°.
 
Systém vyhřívání odolá nízkým teplotám a ochrání před nebezpečím padajících rampouchů
Systém vyhřívání odolá nízkým teplotám a ochrání před nebezpečím padajících rampouchů
 
 
Vyhřívání žlabů RHEINZINK je dodáváno v délkách 10, 15 a 20 metrů a v dodávané podobě je rovnou připraveno k připojení.  Připojovací kabel je odolný vůči UV záření a je vybaven zástrčkou Schuko s třídou ochrany IP 44. Tak je zcela chráněn před stříkající vodou.
 

Rychlá návratnost

Dodatečné náklady na inovativní elektronický regulátor topení se amortizují během jediného zimního období díky nižší spotřebě energie. Elektronický regulátor topného kabelu zajišťuje, že vyhřívání žlabů je aktivní pouze v příslušném teplotním rozsahu a tím šetří elektrickou energii. Dlouhá životnost vyhřívání žlabů zaručuje jejich efektivní využití a doporučujeme jej jako nedílnou součást systému odvodnění střech RHEINZINK.

Schéma vyhříváníRubriky článků