Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Pr články

Satjam

Pekařská 695/10a
155 00 Praha
email: informace@ruukki.com
web: www.ruukkistrechy.cz.

Nové řešení okapů pro minimalistický design staveb: Ruukki představuje skrytý okapový systém Siba Modern

22. 10. 2021

Tradiční výrobce kvalitních střešních krytin společnost Ruukki zařadil nově do své nabídky skrytý okapový systém Siba Modern. Jedná se o jedinečné designové řešení soustavy okapů, které dokonale ladí s celkovým pojetím moderní střechy na současných minimalistických domech. Tento nový systém navazuje a doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba. Předností nového řešení je možnost bezpečně skrýt svodové trubky nejen uvnitř fasády, ale i žlaby pod estetickými krycími panely.
Aktuální trendy v současné architektuře inspirovaly společnost Ruukki k vývoji moderního a efektivního skrytého okapového systému Siba Modern. Systém Siba Modern doplňuje nabídku tradičního půlkulatého žlabu Siba.

Detail žlabu Siba Modern
Detail žlabu Siba MODERN

“Ne vždy se architektům hodí do jejich návrhů tak dominantní zakulacený prvek, jaký představují klasické okapové žleby. Siba Modern posouvá možnosti elegance a propracování detailů o pořádný kus kupředu a je tím pravým řešením pro každého, kdo si potrpí na precizní estetické detaily a kvalitu provedení,” vysvětluje marketingový manažer Ruukki, Jan Hála.

Nový systém je k dispozici ve dvou variantách povrchové úpravy – GreenCoat Pural BTMatt a GreenCoat Crown BT a také ve třech nejoblíbenějších odstínech - antracitovém, grafitovém a černém. Lze jej snadno přizpůsobit odstínu a typu střešní krytiny. Krycí panely jsou po celé délce upevněny ke speciální liště, která zaručuje zvýšenou odolnost proti větru a podporuje celkovou pevnost systému.

Nabídka příslušenství k okapu Ruukki

Nabídka příslušenství k okapu Siba MODERN

Siba Modern se hodí především k instalaci u moderních staveb s jednoduchými tvary. Přímé propojení bezokapové střechy s její fasádou posouvá celkové vnímání budovy, která se stává celkově kompaktnější a dojem z jejích minimalistických tvarů je o to silnější.


Odolnost a bezpečnost

Okapový systém Siba Modern se vyznačuje vysokou odolností použitých háků. Speciálně navržené háky s rámovou konstrukcí umožňují zvětšit jejich bezpečnou rozteč na 80 cm. Omezené množství háků přispívá ke snížení nákladů na celý systém. Tvar montážního podstavce háků usnadňuje zachování správného odvětrávacího prostoru.






Štítky: Střešní krytina, Lehká krytina, Moderní střešní krytina
Rubriky článků