Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Pr články

Doplňky pro dokonalou střechu

13. 6. 2016

Nesmíme zapomínat na důležitý fakt, že střechu dělají detaily. Každé drobné narušení pláště může vést k nenapravitelným škodám anebo bude jejich náprava stát majitele mnoho prostředků. Často se třeba zapomíná na to, že komín je velmi citlivým místem střechy, a že při nedostatečném odvětrání začne hnít. Nebo často přehlíženými jsou nášlapné rošty a další příslušenství potřebné pro údržbu střechy. Každá firma má pro tyto účely svoje „vychytávky“ a výjimkou není ani společnost KM Beta největší výrobce betonové střešní krytiny. S jejími výrobky se lze seznámit na www.kmbeta.cz

Logo KM Beta
Dolní Valy 3739/4
695 01 Hodonín

Estetika „páté stěny“

Zejména u střech s větším sklonem tvoří střecha podstatnou část pohledu. Pokud pomineme základní střešní tašky, které pokrývají většinu plochy, lze zbývající prvky (tzv. doplňkové) rozdělit na ty, které doplňují skladbu střešního pláště a zároveň zlepšují jeho funkčnost a na okrasné, které více řeší estetické ztvárnění střechy. Mezi ty funkční určené pro řešení technických detailů patří například tašky okrajové, větrací, prostupové nebo anténní.
Betonová taška s anténní průchodkou, zdroj: KM Beta

Obr.: Betonová taška s anténní průchodkou, zdroj: KM Beta

Okrasné střešní prvky mají spíše estetickou funkci, zvýrazní a zkrášlí střechu. Okrasné střešní prvky jsou oblíbené zejména v individuální venkovské výstavbě. Dle vkusu si lze vybrat buď hřebenové okrasné prvky, nebo ozdobné koncové hřebenáče (motivy vítr a lev), případně i tvarované hřebenové ucpávky (motivy hrozen a slunce). Vhodnost jejich použití je důležité zvážit vzhledem k celkovému kontextu okolní výstavby i charakteru stavby. Pokud se je rozhodnete použít, doporučujeme výběr takových prvků, které jsou souladu s materiálovým i barevným řešením krytiny. 
Okrasné betonové doplňky na střechu, zdroj: KM BetaOkrasné betonové doplňky na střechu, zdroj: KM Beta

Hřebenové prvky pořídíte kupříkladu u KM Beta v  pěti atraktivních barevných provedeních – cihlová, višňová, hnědá, černá, šedá. Ozdobné hřebenové ucpávky a koncové hřebenáče jsou pak k dispozici v cihlové, višňové, hnědé a černé, případně v šedé barvě, na přání i v dalších, méně obvyklých odstínech. Všechny tyto prvky ladí s krytinou KM BETA vyráběnou v celkem sedmi atraktivních barvách (cihlová, višňová, hnědá, černá u krytiny KMB HODONKA, u krytiny KMB BETA navíc šedá, zelená a případně i modrá). Podle vkusu si lze vybírat buď lesklý vzhled (Briliant) nebo matný (Elegant) vzhled střechy. Ekonomickou volbou je Standard, probarvený beton bez povrchové úpravy.
Hřebenáč křížový, zdroj: KM BetaProstupová taška, zdroj: KM BetaOdvětrávací taška, zdroj: KM Beta
Obr.: Hřebenáč křížový, prostupová taška, odvětrávací taška; zdroj: KM Beta

Podrobnější informace o střešním systému KM BETA a dalších stavebních materiálech získáte na www.kmbeta.cz nebo na bezplatné telefonní lince 800 150 200. Materiály KM BETA můžete s výraznou slevou zakoupit na e-shopu www.shop.kmbeta.cz.


 Štítky: Střecha doplňky, Betonová taška
Rubriky článků