Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Pr články

Střešní šindel od sklonu 9,5° se zárukou 30 let

22. 10. 2015

ŠINDEL CAMBRIDGE EXTREME 9,5°

logo IKO
Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, zdroj: IKO 

IKO s.r.o.
Pod Pekárnami 3/157
190 00  Praha 9 - Vysočany
tel.: +420 283 893 660
e-mail: praha@iko.eu

VÝHODY ŠINDELE CAMBRIDGE EXTREME:

Šindel s nejrychlejší pokládkou

Větší plocha šindele Cambridge Xtreme 9,5° šetří čas i náklady!

Určitě chcete mít pokládku střechy co nejdříve hotovou, ať už při rekonstrukci nebo při zhotovení nové střechy. Se šindeli Cambridge Xtreme 9,5° se Vám to zcela jistě podaří. Tyto asfaltové šindele patří mezi střešní krytiny s nejrychlejší pokládkou. Díky větším rozměrům jednotlivých šindelů se výrazně zrychlí pokládka – s menším množstvím pokryjete větší plochu!

Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, zdroj: IKO

V každém balíku je 20 listů šindele Cambridge Xtreme 9,5°, které pokryjí 3,1 m2 plochy. Běžné šindele mají v balíku 21 nebo i více listů a pokryjí pouze 3m2 plochy střechy. Např. na střeše o výměře 180 m2 nainstalujete o celých 100 listů šindele Cambridge Xtreme 9,5° méně než při použití běžných šindelů. To vede k výrazné úspoře času, práce, materiálu a dalšího nutného příslušenství.

Pokládka už od sklonu střechy 9,5°

Nejprogresivnější šindel na trhu

Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, pokládka, sklon střechy 9,5° zdroj: IKOSamolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, zdroj: IKOCeloplošně samolepivý šindel Cambridge Xtreme je extrémní také ve sklonech, ve kterých může být na střeše použit. S možností pokládky od sklonu střechy 9,5° do 90° se jedná o bezkonkurenčně nejprogresivnější šindel na trhu. Šindele Cambridge Xtreme tak můžete pokládat téměř na ploché střechy nebo naopak i na zcela kolmé stěny mansardových střech, či kolmé stěny střešních přístaveb nebo vikýřů.

Díky samolepivosti budou šindele okamžitě po pokládce výborně držet se svým podkladem. IKO tak potvrzuje, že udává směr ve vývoji šindelových krytin a je o krok napřed před konkurencí!

Dlouhá životnost a záruky 30 let

Platinová záruka zdarma

Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, platinová záruka 30 let, zdroj: IKOVíme, že od své střechy očekáváte, aby byla nejen hezká, ale aby Vám také dlouho a bezpečně sloužila. Proto byly vytvořeny celoplošně samolepivé laminované šindele Cambridge Xtreme 9,5° s dlouhými zárukami kryjícími všechna rizika.

Záruka na šindele Cambridge Xtreme 9,5° jsou poskytovány v délce 30 let. Navíc prvních 15 let platí na šindele Cambridge Xtreme PLATINOVÁ ZÁRUKA: v případě, že Vám proteče střecha vadou šindelů, tak Vám IKO nahradí nejen materiál, ale zaplatí Vám i veškeré práce a dodatečné náklady spojené s pokládkou nové střechy.

Proč poskytuje výrobce tak dlouhé a obsáhlé záruky? IKO věří svým výrobkům, je si vědomo kvality svých šindelů a jejich dlouhé životnosti. Proto si dovolí poskytnout takto dlouhé záruky. Navíc se o tyto nadstandardní záruky nemusí žádat, obnovovat si je, či za ně extra doplácet, jak tomu bývá u jiných výrobců. Tuto jistotu poskytujeme IKO ZDARMA!

Šindel Extreme odolný proti silným větrům

Šindel IKO v extrémních podmínkách

Velmi důležitou vlastností je také obecně známá schopnost celoplošně lepivých šindelů odolávat mimořádně silným větrům, a to i nárazovým. Celoplošně samolepivý asfaltový šindel IKO ArmourShield odolal při testování ve větrném tunelu větru o rychlosti 220km/h, tj. více než 61metrů za sekundu!!!

Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, odolnost vůči silným větrům, zdroj: IKO

Samolepivá plocha na zadní straně Cambridge Xtreme 9,5° je kompaktnější a mnohem rozsáhlejší než u šindele ArmourShield, proto připravujeme testování tohoto šindele v ještě extrémnějších podmínkách, kdy by rychlost větru dosahovala až 300km/hod. To odpovídá více než 83 metrům za sekundu!

Zajímavost:

Při řádění orkánu Kyrill v roce 2007 byla nejvyšší rychlost větru naměřena na vrcholu Sněžky – 216 km/h. V níže položených oblastech byla síla větru podstatně nižší, přesto napáchala nedozírné škody na majetku i lidských životech. A počet poškozených střech, jejichž krytina neměla zvýšenou odolnost proti silným větrům , se počítal v řádech desetitisíců.

Šindel Extreme je lehká krytina, která nezatěžuje krovy

Cambridge Xtreme 9,5° vhodný do oblastí s velkým sněhovým zatížením

Bitumenové šindele Cambridge Xtreme 9,5° patří i přes svoji robustnost mezi lehké střešní krytiny. Hmotnost 1m2 šindele instalovaného na střechu je pouhých 11,6 kg. Tím je Cambridge Xtreme 9,5° vhodný do oblastí s velkým sněhovým zatížením, jelikož zbytečně nezatěžuje střechu a instalací na dřevěný záklop zajišťuje odolnost proti extrémní zátěži v podobě sněhových nadílek.

Do horských a podhorských oblastí se hodí také vzhledově, protože věrně imituje vzhled dřevěných šindelů, dříve běžně používaný v těchto lesnatých lokalitách.

Odolnost proti zatečení

Cambridge Extreme 9,5° šindel nové generace

Díky mimořádným parametrům je možno asfaltové šindele Cambridge Xtreme 9,5° bez nadsázky nazvat krytinou nové generace. Jednou z jeho nejvýznamnějších vlastností je výjimečná odolnost vůči průniku vody - a to i v případě mimořádných dešťových srážek při vichřici nebo při zimním tání vody na střeše. Šindel Cambridge Xtreme odolal při testování podmínkám napodobujícím počasí při tropických bouřích a uragánech - vítr 17 m/s a stékající voda (déšť) 120 mm/h !!!

Zajímavost:

Evropská norma CEN/TR 15601:2012 požaduje při testování střešních krytin odolnost 13 m/s vítr a 60 mm/h déšť. Cambridge Xtreme 9,5° je jediným šindelem na světě a jedinou střešní krytinou určenou pro šikmé střechy, která obstála v těchto extrémních podmínkách, daleko překračujícím požadavky normy! A to navíc při extrémně nízkém sklonu rovnajícím se ploché střeše! Testy probíhaly v nezávislém institutu KIWA-BDA v Nizozemsku v r. 2014.

Test:

Šindel Cambridge Xtreme byl položen na prknech s cca. 5mm mezerami a bez pojistné hydroizolace tak, aby bylo možno ihned zaznamenat případný průnik vody. Vítr o rychlosti 17 m/s hnal vodu odpovídající srážkám 120 mm/h pod šindel nainstalovaný na střeše o nízkém sklonu simulující plochou střechu o ještě nižším sklonu, než je povolených 9,5°! Na střeše se tak udržovala trvalá, cca. 3cm vysoká vrstva vody, která byla silným větrem tlačená do možných netěsností ve střešní krytině. Testování probíhalo v uzavřené krychli z plexiskla, proto bylo možné podmínky ještě ztížit – pneumatické zařízení na bázi vysavače vytvářelo ve střeše podtlak o síle 100 Pa a snažilo se tak zevnitř nasát jakoukoliv vlhkost nahoře na šindeli. Toto nasávání zevnitř pod střechou výrazně pomáhalo tlaku větru a vody zvenčí a výrazně tak zvyšovalo možnost zatečení přes šindel.

Cambridge Xtreme 9,5° ale odolal i takovému „řádění živlů“ a prokázal tak, že je skutečně výjimečným šindelem na světovém trhu - jako jediný s možností pokládky na střechy se slonem od 9,5°! Standardní střešní krytiny (zejména skládané krytiny z pálených a betonových tašek) při podobných testech zcela propadávají. Tyto krytiny nejsou totiž po nainstalování na střechu vodotěsně uzavřeny a mezi jednotlivými taškami na střeše jsou poměrně velké (i několikamilimetrové) mezery. Těmito místy proniká voda pod skládanou krytinu už po několika vteřinách po zahájení testování.

S Cambridge Extreme 9,5° ušetříte 30% nákladů

Minimální odpad a prořez

Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, minimální odpad a prořez, zdroj: IKOMáte složitou střechu? Hodně vikýřů, nároží, úžlabí a dalších střešních detailů? S běžnými krytinami nebo s velkoformátovými plechovými taškami budete platit spoustu peněz za prořezy a odpad. Ne tak s laminovanými šindeli Cambridge Xtreme! Každý odřezek šindele Cambridge Xtreme, který měří alespoň 10 cm, je možno na střeše opět použít a díky nepravidelné struktuře toto místo dokonale splyne s okolím a zajistí voděodolnost.

Tímto způsobem můžete na své střeše ušetřit i více než 30% nákladů na prořez a odpad v porovnání s jinými střešními krytinami!

3D efekt a nepravidelné struktury

Rekonstrukce starých střech

Ne vždy je při rekonstrukci starých eternitových či plechových střech záklop zcela rovný. Vyschlá prkna, různá kvalita prken, rozdílné rozměry prken v záklopu. S tím vším je možné se setkat při rekonstrukci starých střech položených na prkenném bednění.

Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, 3D efektzdroj: IKO

Pokud není bednění zcela nevyhovující, je možné ideálně v kombinaci s podkladním pásem IKO Armourbase Pro, pokládat laminované šindele přímo na takové bednění. Plastičnost a 3D efekt skryjí případné nerovnosti bednění a i ne zcela rovná střecha vypadá s laminovanými šindeli Cambridge Xtreme 9,5° úchvatně.

Unikátní plastický design střechy

Imitace nepravidelnosti dřevěných šindelů

Již během výrobního procesu jsou šindele Cambridge Xtreme 9,5° zhotoveny tak, že se na pohledové straně střídají nepravidelně jedna či dvě vrstvy šindele. Procesu výroby se říká laminace a odtud pochází také název laminované, případně dvouvrstvé šindele. Každý šindel v balíku je tak designově trošku jiný.

Také tato vlastnost šindele Cambridge Xpress značně přispívá k rychlosti a kvalitě pokládky. U běžných šindelů s pravidelnými tvary je nutné dodržovat jak svislou, tak vodorovnou rovinu a každá nepravidelnost je vidět již z dálky a působí rušivě.

U běžných šindelů je proto nutné v průběhu pokládky průběžně kontrolovat dodržování obou těchto rovin, což samozřejmě znamená určité prodloužení pokládky a vyžaduje zručnost a důkladnost pokrývače.

Samolepivý laminovaný šindel IKO Cambridge Extreme, plastický design, zdroj: IKO

Laminované šindele Cambridge Xtreme 9,5°, které svojí strukturou imitují nepravidelnost dřevěných šindelů, je možné díky nepravidelnému vzhledu instalovat rychleji, protože není nutné dodržovat svislé linie. Laminované šindele pak působí na střeše unikátně, esteticky a elegantně. Navíc se díky laminovanému vzhledu šindele limitují chyby, které se během instalačních prací mohou vyskytnout.

Další výhody samolepivého šindele IKO Cambridge Extreme 9,5°
  • vyjímečně dobře tlumí zvuk při dešti a krupobití
  • velmi jednoduchá, bezpečná a levná rekonstrukce
  • rozsáhlá celoplošně lepící zóna
  • vysoce tepelně odolný asfalt
  • přírodní barevné odstíny
  • přírodní voděodolný materiál
  • zajímavý a atraktivní design
  • snadná a bezpečná manipulace

Více informací o produktu Cambridge Extreme naleznete ZDE

Technické informace k šindeli ZDE

Zdroj: IKO, Cambridge Extreme

Logo IKO

 

 

 

 

 

 

 Štítky: Lehká krytina, Moderní střešní krytina, Asfaltový šindel
Rubriky článků