Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Pr články

Venkovní roleta: velmi dobře ochrání Vaše střešní okno po celý rok

15. 6. 2015

Pod pojmem venkovní roleta se asi většině z nás jako první vybaví apartmán u moře nebo horská chalupa s okenicemi. Venkovní roleta ale dávno neplní jen požadavky na zatemnění místností nebo ochranu soukromí. Moderní venkovní rolety, obzvláště pak na střešním okně, jsou důležitým pomocníkem ve všech ročních obdobích. Proto není radno váhat, když si totiž venkovní rolety VELUX zakoupíte kdykoli do konce června, získáte navíc 2 000 Kč zpět!

Možná jste netušili, že venkovní rolety představují jednu z nejúčinnějších ochran proti teplu, v letních slunečných měsících, ale zároveň i proti úniku tepla z místností v chladném zimním období. A to je především v podkroví, které je nejvíce vystavováno změnám počasí, velmi důležité.

Střešní rolety Velux, foto zdroj Velux Česká republika, s.r.o.

V období léta, kdy se teploty šplhají vysoko, dokáže venkovní roleta VELUX zachytit až 97 % tepla ze slunečních paprsků a snížit tak teplotu v místnosti až o 7° C, aniž byste museli používat jiné prostředky proti přehřívání. Jak je to možné? „Pro nejlepší ochranu před horkým letním sluncem je potřeba zachytit sluneční paprsky ještě před dopadem na skleněnou tabuli okna. Proto se doplňky chránící před prostupem slunečního tepla instalují na okno z venkovní strany,“ vysvětluje Tomáš Švec, produktový manažer společnosti VELUX.

V zimě je pak situace zcela opačná – v interiéru topíme a snažíme se vyvarovat chladu zvenku, aniž bychom však měli příliš vysokou spotřebu energie. I zde pomůže venkovní roleta VELUX, která dokáže zabránit úniku tepla v zimním období a snižovat tak tepelné ztráty až o 17 %.

Venkovní roleta nabízí komfort i v dalších situacích - během intenzivní bouřky, silného deště nebo v případě velkých krup tlumí hluk a chrání střešní okno před poškozením. Roleta prokazatelně snižuje vnitřní hluk při dešti i krupobití až o polovinu a vy se tak můžete nerušeně věnovat rozdělané práci nebo v klidu spát.

Jak ovládat venkovní roletu? Pohodlně nebo ještě pohodlněji!

Venkovní roletu si můžete vybrat s manuálním nebo s komfortním dálkovým ovládáním na elektrický či solární pohon. Elektrické ovládání je ideálním řešením pro elektricky ovládaná střešní okna VELUX mimo dosah, nebo pokud požadujete vyšší komfort ovládání.

Druhou variantou je solární pohon, který je ideálním řešením pro již nainstalovaná manuálně ovládaná střešní okna nebo okna s dálkovým ovládáním na solární pohon. Bezkabelová montáž v tomto případě nevyžaduje zásah do interiéru ani rámu či křídla okna. Solární ovládání funguje za deště i slunného počasí a využívá energii z přírody.

Jak je vidět, venkovní roleta je opravdu všestranným doplňkem pro střešní okna, ať už svítí slunce, prší nebo mrzne, až praští.

2000 Kč zpět za každou zakoupenou venkovní roletu od 1. 5. – 30. 6. 2015

Pokud si v období od 1. 5. do 30. 6. 2015 zakoupíte venkovní roletu VELUX s dálkovým ovládáním na elektrický (SML) či na solární pohon (SSL), obdržíte přímo od společnosti VELUX Česká republika, s.r.o.       2 000 Kč zpět na váš účet. Veškeré další podrobnosti i kupon k vyplnění v elektronické podobě najdete na www.venkovniroleta.cz.

Ochrana proti teplu

Střešní roleta Velux 114099-02-XXL, foto zdroj Velux

Dokáže zachytit dopadající sluneční paprsky dříve, než dopadnou na okenní sklo a výborně tak chrání interiér před přehříváním v letních měsících.

Úspora energie

Střešní roleta Velux 100940-03-XXL

V zimním období zabraňuje úniku tepla a snižuje tepelné ztráty až o 17 %.

100% zatemnění

Střešní roleta Velux 108493-03-XXL, foto zdroj Velux

Zajistí úplné zatemnění i za jasného slunečného dne.

Ochrana proti hluku

Střešní roleta Velux 102147-03-XXL, foto zdroj Velux

Tlumí venkovní hluk z deště a krupobití.

Jednoduché ovládání

Střešní roleta Velux 116350-01-XXL, foto zdroj Velux

Obr.: Střešní roleta Velux 116350-01-XXL, foto zdroj Velux

Manuální nebo komfortní dálkové ovládání na elektrický či solární pohon.

logo Velux
VELUX Česká republika, s.r.o.
Sokolova 1d
619 00  Brno
tel.: 531 015 511
e-mail: info.v-cz@velux.com

Autor textu: VELUX Česká republika, s.r.o.

 

 

 

 

 

 

 

 Štítky: Podkrovní okna
Rubriky článků