Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Pr články

Plechová střešní krytina je vhodná pro podhorskou architekturu

15. 4. 2015

Satjam

 

Michalská 1032/21
710 00 Ostrava
email: satjam@satjam.cz
web: www.satjam.cz.

Výstavba srubových staveb a klasických dřevostaveb, s použitím přírodního dřeva, bývá stále populárnější po celém území České republiky, i když nejčastěji se s ní můžeme setkat v horských a podhorských místech. Všechny tyto stavby disponují charakteristickým architektonickým řešením, a to platí taktéž i pro střechy. Na těchto stavbách upřednostňujeme spíše klasický vzhled. Momentálně je možné typickou krytinu v klasickém horském stylu najít i v plechovém provedení. Na trh se totiž chystá  Satjam Šindel.

Obr. 1 až 3: Montáž plechového šindele Satjam, fotozdroj Satjam, s.r.o.

Design toleruje tradiční vzhled

Při vývoji této střešní krytiny SATJAM v oblasti designu nevymýšlel nic neznámého. Půvab střešní krytiny byl inspirován tradiční horskou a podhorskou architekturou. A právě spojení této architektury společně s vysoce kvalitní výrobou střešních krytin Satjam si zajisté najde nemalý počet klientů.

Kvalitní plech přečká i náročné podmínky

SATJAM Šindel je dalším produktem maloformátové střešní krytiny nabízené firmou SATJAM. Jakožto výrobní surovina je hlavně využíván vysoce jakostní ocelový pozinkovaný plech. Povrchová úprava může být ve dvou variantách provedení - Satpur a Purmat®. Satpur je lesklá povrchová úprava ve stylu polyuretanu a nabízí vysoce hodnotnou ochranu proti mechanickému poškození. Nabízena je ve třech barevných variacích. Povrchová úprava Purmat® byla speciálně pro SATJAM vyrobená v laboratořích firmy ArcelorMittal. Tato úprava poskytuje nadstandardní odolnost proti korozi, UV záření i proti mechanickému poškození. Purmat® je nabízen ve čtyřech barevných variacích.

Obr. 4 až 6: Montáž plechového šindele Satjam, fotozdroj Satjam, s.r.o.

Montáž je jednoduchá

Při vývoji této střešní krytiny se SATJAM soustředil na lehkou a rychlou montáž. Postup montáže je shora dolů s krytím jednotlivý šablon. Šablony se zakotvují pomocí pneumatické nastřelovačky speciálními hřebíky do boční hrany latě. Nepostrádá ani příslušenství k montáži, včetně různého lemování  a oplechování.

Obr. 7 a 8: Montáž plechového šindele Satjam, fotozdroj Satjam, s.r.o.

Více informací: www.satjam.cz

 Štítky: Plech na střechu, Lehká krytina
Rubriky článků