Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Plech na střeše - Plechové krytiny

Záruky levných plechových krytin

23. 10. 2013

Nekupujte levné střešní krytiny ze zahraničí

V poslední době se i na náš trh se střešními krytinami začínají prosazovat levné plechové střešní krytiny ze zahraničí např. Polska, Slovenska a Rumunska. Kvalita, komplexnost a přístup prodejce bohužel odpovídá jejich ceně. Nízká cena značí nízkou kvalitu, malou komplexnost sortimentu a přístup prodejců bývá neprofesionální. Záruky při případné poruše se jen velmi těžko uplatňují. Nekupujte tedy zajíce v pytli a raději se spolehněte na osvědčené české výrobce a prodejce.Lindab, okapový systém LindabNáš trh nabízí pestrou a hlavně kvalitní nabídku

Nabídka střešních krytin od tuzemských výrobců a prodejců je opravdu veliká. České plechové střešní krytiny patří do kategorie vysoce kvalitních krytin. Tento fakt potvrzují největší tuzemští výrobci plechových střešních krytin – Satjam Lindab a Ruukki. Výrobci nabízí kvalitní střechy z odolných materiálů, s komplexním sortimentem a hlavně s dlouhými zárukami. Např. společnost Satjam s.r.o. na vybrané druhy střešních krytin poskytuje záruku až 40 let. Přehled záruk najdete v článku Kvalita a záruky levných plechových krytin.

Záruky u levných krytin

U zahraničních levných prodejců nastává velký problém v případě, že chcete krytinu reklamovat. Nejen, že jen velmi zřídka vám jsou poskytnuty reklamační řády, záruční podmínky a technické listy v českém jazyce, ale v mnoha situacích jsou reklamační podmínky sepsány tak, že jim člověk, který není z oboru, ne vždy správně porozumí.

Příklady záručních podmínek

  1. Záruční doba začíná běžet od dřívějšího data ze dvou termínů: od data zakoupení výrobku, nebo po uplynutí tří měsíců od data výroby. Tato věta znamená, že pokud od společnosti zakoupíte výrobek, který je naskladněn (a vyroben) před půl rokem, již vám 3 měsíce běží záruční doba.

  2. Záruka  není poskytovaná na barevnou stálost.

  3. Zákazník je povinen vést si každý rok záznamy o údržbě střechy a zajistit odbornou údržbu střechy a okapového systému od dané společnosti. Předpokládáme, že pozouzení jak je údržba odborná či nikoli je na výrobci.

  4. Střešní krytina musí být chráněna před vysokým obsahem chemických sloučenin (např. chloridy) v ovzduší, kouřem, popelem, cementovým prachem a zvířecím trusem. Ochránit střechu před těmito vlivy není mnohdy v lidských silách.

  5. Záruka je poskytována např. od sklonu 12°. Na této záruce by nebylo nic zarážejícího, jen kdyby výrobci u krytin nedoporučovali i sklony nižší. Výrobce u plechové krytiny (určitého typu) uvádí minimální sklon např. 8°, zákazník si tedy myslí, pokud má střechu s takto nízkým sklonem, že bude vše v pořádku, při uplatňování reklamace ale zjistí, že na takto nízký sklon se záruky nevztahují.

  6. V případě, že krytinu reklamujete, musí být reklamována v zahraničí, přímo u výrobce, nikoliv u jejího českého zastoupení či českého prodejce.

Doprava, dodávky, obchodní zastoupení

V mnoha případech nemívají v České republice levní výrobci dostatečné zastoupení a jejich obchodní zástupce nemůže stihnout řešit vypracování nabídek, vyřizování reklamcí, technický dozor atd. Zákazník čeká na materiál dlouho, nebo je doba reklamace velmi dlouhá.
Co se týče dopravy materiálu, může být z důvodu slabého pokrytí dodávek po celé České republice drahá. Po propočítání nabídky a vyhodnocení konečné sumy, se pravidla nabídka přestane jevit jako zajímavá.

Problém také nastává v případě, že se po dodání materiálu zjistí, že nějaký seriál chybí, nebo naopak přebývá. Kvalitní výrobci střešních krytin jsou z pravidla ochotni chybějící materiál přes síť vlastních obchodních zástupců dodat, nebo naopak je možnost přebytečný materiál zavést na pobočku výrobce zpět. Levní výrobci tuto možnost z pravidla vůbec nenabízejí, v případě, že tuto službu poskytují, bývá často nevýhodná.

Nákupem českých krytin podpoříte i český trh

Pokud se rozhodnete pro koupi českých plechových krytin, dostane váš domov opravdu kvalitní střešní krytinu a navíc pomůžete českému trhu.Autor článku: tb, Krytiny-strechy.czŠtítky: Střecha záruka, Plechové tašky
Rubriky článků