Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Plech na střeše - Plechové krytiny


Lindab, s.r.o.
Na Hůrce 1081/6
Praha 6-Ruzyně

info@lindab.cz
www.lindabstrechy.cz

Hliník: Novinka léta 2020

7. 9. 2020

To nejlepší pro falcované krytiny

Hliník má skvělé vlastnosti, tak proč z něho nemít vyrobenou střechu? Díky své nízké hmotnosti 2,30kg/m2 nezatěžuje krovy a spodní stavby. Tloušťka plechu je 0,7 nebo 0,8 mm, což je až o 30 % silnější materiál, než u běžných falcovaných krytin z ocelového plechu. Menší krycí šířka 425 mm v případě ALU 500 MAT představuje menší plochu mezi jednotlivými stojatými drážkami (falcy) a tím omezuje přirozené vlnění plechu. V případě ALU PVDF zase vlnění omezuje nadstandardní tloušťka plechu 0,8 mm. Ačkoliv je vlnění plechu jeho přirozenou vlastností a nelze je 100% vyloučit, matný povrch a textura povrchových úprav hliníkových krytin Lindab snižuje viditelnost tohoto vlnění na minimum.

Hliníková falcovka si dobře poradí i s nestandartními budovami

Hliníková falcovka si dobře poradí i s nestandardními budovami

Hliníková falcovka má univerzální využití. Skvěle se hodí na jednoduché i členité stavby, hravě si poradí i s oblouky, kopulemi a různě tvarovanými nástavbami. S krytinou se lehce pracuje. Nevadí jí vysoké ani naopak nízké teploty. Díky velmi měkkému jádru plechu se dobře tvaruje a poskytuje tak neomezené možnosti pro kreativní architekturu střech a fasád. Minimální sklon střech je 5°.

Falcování je technologie střech nejodolnější proti zatečení a to nejen mezi plechovými, ale obecně mezi všemi typy střešních krytin, a to díky dvojitě uzavřené stojaté drážce.

Hliníkové střešní panely s falcem

Hliníkové střešní panely s falcem

 

Ekologické řešení

Pokud hledáte ekologické řešení, jste na správném místě. Hliník je opakovaně 100% recyklovatelný. Díky svým super schopnostem má hliník velmi dlouhou životnost. Je nehořlavý, nerezne, dokonce se sám potahuje ochrannou vrstvou, která, když se náhodou poškodí, má schopnost se sama zatáhnout a uzavřít. Hliníková střecha tak nevyžaduje žádnou údržbu.

Hliníkové krytiny jsou dostupné v atraktivních barevných variantách
Hliníkové krytiny jsou dostupné v atraktivních barevných variantách

Hliníkové falcované krytiny nabízíme v několika atraktivních odstínech šedé, v černé, tmavě červené a hnědé barvě. Hliníkové krytiny Lindab mají matnou povrchovou úpravou s texturou, což zaručuje vysoce estetický a moderní vzhled.

Něco navíc vždy potěší

Pokud se rozhodnete pro hliníkovou falcovanou krytinu Lindab, součástí nabídky je možnost zapůjčení strojního vybavení na stavění falců i falcování. V případě zájmu Vám Lindab drážky nastaví a na stavbu doručí již pásy pro falcování v potřebné délce.

Detail hliníkové falcované střechy

Detail hliníkové falcované střechy

Zdroj článku: www.lindabstrechy.czŠtítky: Střešní krytina, Plech na střechu, Lehká krytina
Rubriky článků