Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Oprava střechy

Rekonstrukce eternitových střech pomocí asfaltového pásu

9. 7. 2012

Popis asfaltového pásu Triarm

Bitumenový pás modifikovaný směsí plastomerů a eleastomerů s ochranným keramickým posypem, který má bohaté vzory: prejzové tašky, bobrovky, břidlicové krytiny, šindele, terasové dlažby, terasové zdivo popřípadě i vojenský kamuflážní vzor. Tento pás disponuje vysokou tepelnou odolností povrchové vrstvy. Kompozitní výztuž pásu, která je vyhotovena z polyesteru a skelného vlákna zajišťuje vysokou tažnost, rozměrovou stabilitu a odolnost proti proražení trnem. Používá se všude, kde se klade důraz na vzhled a celkové působení střech a nepochůzných teras. To jsou například izolace šikmých a plochých střech nebo rekonstrukce sedlových střech se stávající eternitovou či bitumenovou krytinou.

Vzory asfaltového pásu Triarm

Vzory asfaltového pásu Triarm


Aplikace asfaltového pásu

Před začátkem prací je důležité zkontrolovat stav půdních prostorů, stav krovů a zavěsit žebříky (obr.1). Nezbytností je odstranit staré hřebenáče a doplnit chybějící nebo poškozené šablony. Při čištění eternitové střechy nepoužívejte vysokotlaká zařízení, ale pouze škrabky (obr.2). Dále opatřete okraje střechy okapnicovými plechy (obr.3). V této fázi se nabízí možnost montáže střešních oken, výlezů či obnova komínů.

Zavěšování žebříků

Obr.1 - Zavěšování žebříků

Čištění eternitové krytiny

Obr. 2 - Čištění eternitové krytiny

Aplikace okapnicových plechů

Obr. 3 - Aplikace okapnicových plechů

Pokládka asfaltového pásu: spodní vrstva pásu se nataví plynovým hořákem a přitaví se přímo na současný povrch střechy (obr.4). Pásy by se přes sebe měly překrývat (10 cm) a pokládají se svisle dolů. Doporučuje se alespoň každých 50 m2 provádět odvětrání, protože po aplikaci pásu je celý povrch střechy uzavřen příčnými i svislými spoji.

Pokládka asfaltového pásu

Obr. 4 - Pokládka asfaltového pásu

Výhody použití asfaltového pásu

Nejdůležitější výhodou je, že se před aplikací pásů nemusí odstraňovat původní krytina. Tím odpadají náklady vynaložené na odstranění staré krytiny a rekonstrukce střechy se stává rychlou a ekonomicky nenáročnou. Materiál ze kterého jsou pásy zhotoveny je lehký a nezatěžuje zbytečně starší střešní konstrukce. Pokrytí střechy asfaltovými pásy je vhodné i v náročných horských podmínkách ( zvyšují tepelnou izolaci střechy až o 10%) a nemusejí se používat sněhové háky, jelikož sníh po povrchu pásů neklouže.

Rekonstrukce eternitových střech pomocí asfaltového pásu

.

.

V případě Vašeho zájmu o další informace, cenovou nabídku nebo provedení střechy se na nás prosím obraťte - kontaktní formulář.

.


autor: krytiny-strechy, obrázky a montážní postup: CZ AKVAPLASTŠtítky: Vláknocementová krytina, Technická zpráva rekonstrukce, Eternitová střecha
Rubriky článků