Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Návrhy střech – základní technické informace

Rekonstrukce střechy - jak zaměřit střechu

24. 10. 2012

Uvažujete-li o rekonstrukci střešního pláště a chcete poptat více realizačních firem bez zdlouhavého čekání na příjezd pokrývačů, kteří střechu zaměří? Chcete ušetřit čas?

Nabízíme Vám jednoduchý a efektivní návod, jak střechu správně zaměřit.

V případě, že není k dispozici projektová dokumentace střechy, je potřeba střechu přesně změřit. Pro správné nacenění nové střechy stačí vypracovat od ruky jednoduchý náčrt střechy, alternativně je střechu možné vyfotit a do vytištěných fotografií zakreslit změřené rozměry.
Pokud zasíláte poptávku na pokrývače emailem stačí už pouze uvedené podklady oscanovat.

Které rozměry jsou pro nás, ke správnému a co možná nejpřesnějšímu vypracování kalkulace střechy rozhodující, je patrné z obrázku níže (barevný popis). V případě, že je střecha doplněna o prostupy (např. střešní výlezy, střešní okna, komíny aj.), je třeba uvézt rozměry těchto otvorů a jejich vzdálenost od štítové a okapové hrany.

Zaměření střechy doporučujeme i v případě, kdy existuje původní projektová dokumentace domu, velmi často se stává, že aktuální rozměry střechy neodpovídají současnému stavu. Nezapomínejme však, že se tento problém nemusí týkat jen rekonstrukcí, i u novostavby se reálný krov může odchýlit od originální projektové dokumentace.

Rekonstrukce střechy - zaměření střechy
Základní rozměry střechy:

1. Sklon střechy- důležitý pro výběr vhodné krytiny

 

2. Délka krokve od vrcholu po spodní okraj střechy, délka šikminy . U střech se starou krytinou vzdálenost od hřebene po spodní okraj původní střechy.

 

3. Délka okapu.

 

4. Délka hřebene střechy.

 

5. U valbových střech délka nároží.

 

6. Délka úžlabí.

 

7. Vzdálenost, šířka a výška vikýřů, komínů, střešních oken, výlezů.

 

8. Oplechování u zdi, oplechování atiky apod.

 

Z nákresu musí být zřejmé umístění vikýřů, prostupů, počet a umístění střešních oken, komínů aj. (musí být patrna vzdálenost od okrajů střechy- vodorovná a svislá osa).

autor: Krytiny-strechy.czŠtítky: Záruka stavební práce, Technická zpráva rekonstrukce, Projekt střechy, Rekonstrukce střechy, Zaměření střechy, Sklon střechy, Doporučené sklony krytin
Rubriky článků