Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Návrhy střech – základní technické informace

Výpočtové programy a kalkulátory od výrobců střešních krytin

1. 4. 2016

Různé druhy střešních krytin od různých výrobců. To znamená, že pokud chcete využít pro výpočet pokládky střechy kalkulátor některého z výrobců, jsou k dispozici, ale fungují jen na výrobky daného výrobce. Připravili jsme pro Vás výpočtové programy a kalkulátory některých výrobců střešních krytin a izolací. Najdete zde výpočtový program firmy Tondach a Satjam, kalkulátor firmy KM Beta, rozpočtový program firmy Eureko a výpočet optimální tloušťky zateplení šikmé střechy od firmy Rockwool. Vyzkoušejte je.

Výpočtový program pokrytí střechy firma Tondach

Výpočtový program TONDACH je jednoduchý na ovládání s možností výpočtu 11 typů základní střech pro 12 typů pálených střešních tašek a jejich příslušenství. Dále program umožňuje dopočítání dalších nestandardních funkčních i okrasných prvků, výpočet vikýřů atd. S výpisem prvků je možno velmi jednuduše pracovat a dodatečně ho upravovat. Program obsahuje ceník krytiny a doplňků, který je možno, tak jako celý program, aktualizovat přes internet. Program také zahrnuje možnost výpočtu zdicích materiálů TONDACH. Součástí je také online nápověda v programu s video návodem pro používání programu. Před instalací nové verze programu odinstalujte všechny předchozí verze výpočtového programu.

Výpočtový program střešních krytin RS Dachy 5

Pro profesionály v oblasti střech nabízí SATJAM webovou aplikaci pro výpočet a optimalizaci střešních krytin a trapézů.

Výpočtový program na střešní krytinu KM Beta

Společnost KM BETA a.s. nabízí možnost spočítat si podrobně spotřebu materiálu střešní krytiny. Jednoduchým a přehledným programem získá každý zájemce soupis materiálu a nabídku prvků, které KM BETA nejen doporučuje, ale  které může zákazník při realizaci střešního pláště využít. Pro spuštění aplikace je nutná registrace. Aplikací Vás provede průvodce výpočtem, součástí pogramu je i ceník výrobků.

Kalkulátor spotřeby materiálu a ceny od firmy Eureko
Tento program pro výpočet spotřeby materiálu a předběžnou kalkulaci ceny je upraven pro stažení do vašeho počítače. S uloženým programem poté můžete variabilně pracovat bez nutnosti připojení na internet.

Výpočet optimální tloušťky izolace pro střechu od firmy Rockwool

Optimální tloušťka izolace pod krokvemi je 100 mm. V případě, že by vycházela větší, doporučujeme použít nadkrokevní způsob zateplení - TOPROCK.

Kalkulátor izolací z webu Izolace-info.cz
Pokud chcete zateplovat dům, nebo pokud potřebujete zjistit, jakou tloušťku tepelné izolace budete potřebovat na zateplení domu, máte  zde na stránkách izolace-info k dispozici jedinečný nástroj a to je Kalkulátor Tepelných izolací. Vyberte si jednu z patnácti skladeb, které jsou nejobvyklejší při zateplování domů - máte možnost zvolit si skladbu na zateplení stěn, podlah, střech šikmých i plochých, zateplení v suterénu, na půdě, zateplení podhledu. Můžete si vybrat do těchto skladeb dřevěné, betonové, ocelové konstrukce apod... tak jak se používají v praxi a to dle Vašeho požadavku tak jak potřebujete. Ve výpočtu najdete všechny nejpoužívanější tepelné izolace v ČR na jednom místě. Takže ve výsledku šetříte čas hledáním informací k dalším tepelným izolacím. Kalkulátor umí k tepelné izolaci vždy přiřadit cenu k dané tloušťce a to jak základní cenu, tak obvyklou cenu po slevě. Kalkulátor uvažuje ve výpočtu korekci obvyklých tepelných mostů.

Aplikace ČVUT RoofCalc upravená na základě připomínek uživatelů
Po uvolnění prvních verzí výpočtových nástrojů malého rozsahu v rámci spolupráce ČVUT a SFRB jsou k dispozici verze, které v sobě zahrnují úpravy na základě připomínek uživatelů. Jedná se především o zrychlení generace výstupních dokumentů pro nástroje. Zcela nově byl přepracován nástroj RebytCalc do moderní podoby webové aplikace. Jedná se o pilotní nástroj na základě kterého bude zkoumán ohlas uživatelů. Výpočet a generace výstupních dokumentů probíhá na straně serveru, čímž se zvyšuje efektivnost práce a bezpečnost předávaných dat. Aplikace je dostupná ke stažení z původních stránek.

Další ON-LINE kalkulátory a výpočtové programy naleznete pod těmito odkazy:

* Výpočet břidlicové střešní krytiny NATURAFLEX

* Kalkulátor zateplení šikmé střechy KNAUF

* On-line kalkultátor pro výpočet plechové střešní krytiny GERARD

* Kalkulačka pro zateplení střech ISOVER

* Výpočet užitku solárních tašek na střechách

* Kalkulátor pro výpočet plechové střešní krytiny CLARA

Rubriky článků