Powered by Smartsupp
Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Velux dřevěná kyvná

Přírodní celodřevěné kyvné střešní okno nové generace GGL

Díky kyvnému otevírání a hornímu ovládání lze pod oknem umístit nábytek. Otevírání madlem s dvojkrokovým zámkem v horní části okenního křídla. Ventilační klapka – umožňuje větrání i při zavřeném okně. Snadno vyměnitelný vzduchový filtr pro zadržení nečistot či hmyzu. Otočení křídla o 160 stupňů pro snadné umytí venkovní strany okna. Pojistka pro zafixování okna při větrání nebo umývání.

  • Větší prosklená plocha

Díky štíhlejšímu rámu ​mají okna nové generace až o 18 % větší prosklenou plochu, která pro​pustí do místno​sti více denního světla a umožní tak lépe využít energii z pasivních solárních zisků.

  • Ovládání unikátním horním madlem

Otevírání madlem s dvojkrokovým zámkem v horní části okenního křídla. Navíc jsou na ovládacím madlu vyznačené ikony​ s funkcemi ventilační klapky.

  • Technologie ThermoTechnology™

Nové řešení izolace, které využívá v konstukci okn​a vysoce kvalitní ​izolační materiál, jenž chrání pře​d venkovním chladem a udržuje teplo uvnitř.

  • Inovovaná ventilační klapka

Umožňuje větrání i při zavřeném okně. Ventilační klapka se vzduchovým filtrem zabraňuje vniknutí prachu a hmyzu, ale umožňuje proudění čerstvého vzduchu.


Přírodní celodřevěné kyvné střešní okno GZL

Otevírání madlem v horní části okenního křídla nebo varianta otevírání spodní klikou (GZL B). Umístění okna a způsob otevírání poskytuje dostatečný prostor pro umístnění nábytku pod oknem. Snadno vyměnitelný vzduchový filtr pro zadržení nečistot a hmyzu. Ventilační štěrbina umožňuje přivětrání i při zavřeném okně. Otočení křídla o 160° pro snadné umytí venkovní strany okna. Pojistka pro zafixování okna při větrání nebo umývání.​

  • Ventilační štěrbina

Umožňuje přivětrávání i při zavřeném okně. Součástí je snadno vyměnitelný vzduchový filtr pro zadržení nečistot a hmyzu.​

  • Standardní izolační dvojsklo 59

Tvrzené venkovní sklo - odolává nepříznivým povětrnostním podmínkám​.

  • Otočení křídla o 160° 

Křídlo je možné otočit o 160 stupňů a v přetočené poloze zafixovat pojistkou. Díky tomu se okno velmi snadno umývá i z vnější strany.​​

  • Ovládání  

Možnost ovládání horním madlem nebo spodní klikou. Umístění okna a způsob otevírání poskytuje dostatečný prostor pro umístnění nábytku pod oknem.​

Obecné informace

Kyvná dřevěná střešní okna nabízejí eleganci a díky svému kyvnému otevírání lze pod okny umístit i některé druhy nábytku. Momentálně jsou nejčastěji používanou variantou střešních oken. Jsou energeticky úsporná a ideální pro panoramatický výhled.

Dřevěná kyvná okna jsou vyráběna z tlakově impregnovaného borovicového masivu a ošetřena akrylovým lakem. Jako jejich ochrana slouží vnější oplechování, které je kryté polyesterovou vrstvou odolnou proti všem povětrnostním vlivům. Některá okna jsou již vybavena ventilační klapkou a další typy mají zasazená tvrzená, samočistící skla. Některá dřevěná kyvná střešní okna umožňují přetočení kolem své osy až o 180°. Bonusem může být dětská pojistka nebo zafixování okna při mytí. Praktické umístění kliček dole střešního okna zaručuje pohodlné ovládání. Dřevěná střešní okna mají standardně spárové větrání ve dvou polohách a samozřejmostí je řešení systému odvodnění, protože střešní okna jsou náchylná na orosení více, než běžná okna Výrobci nabízí dřevěná kyvná střešní okna v široké škále rozměrů a stupňů výbavy.

Rubriky článků