Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Roto okna - plastová výklopně kyvná

Výklopné/kyvné střešní okno řady R8

je vyráběno důsledně podle principu společnosti Roto. Díky umístění otočného bodu v horní části okna se dá okno kompletně otevřít směrem ven. Volnosti nahoře odpovídá i komfort dole: všechny funkce okna se dají pohodně ovládat pomocí kliky jednou rukou. Navíc jedině firma Roto nabízí bezpečnostní zasklení s ochranou proti slunečnímu světlu a tepelnou izolací sériově i u střešních oken standardní řady. Všechna okna R8. Jsou již z výroby osazena zateplovacím blokem WD, který v místnosti udržuje příjemné klima a šetří náklady na vytápění.

Inteligentní technika

Inteligentní technika zaručuje maximální komfort bydlení s dostatkem světla, volným přístupem k oknům a volným výhledem. Včetně dokonalého ovládání. Princip společnosti Roto zohledňuje všechno: žádné rušivé okenní křídlo uvnitř místnosti, pohodlné ovládání pro střešní okna Roto jednou rukou ve spodní části okna. Jedna klika pro otevírání, větrání a mytí. A jako ideální doplněk elektricky ovládaná venkovní roleta.

Obecné informace

Plastová výklopně kyvná okna mají velmi vysokou užitnou hodnotu střešních oken. Díky jejich funkčnosti, estetice a vypracovanosti jejich užívaní se hodí na každou střechu obytných domů.

Jejich jednoduchá obsluha zaručuje komfort při využití dvou systémů otevírání. Tato střešní okna jsou nejen výklopná, ale zároveň i kyvná. Pro denní užívání slouží výklopná poloha, která je bezpečná. Okno má své závěsy neboli panty v horní části a tím zajistí otevření celého křídla. Od kyvných oken je tato výklopnost výhodná tím, že křídlo nezasahuje do prostoru interiéru, a nehrozí tak žádné poranění hlavy. Pro snadnější udržování čistoty výklopných oken slouží přepínač, který změní charakter okna na kyvné. Výkyvně kyvná plastová střešní okna jsou v mnoha případech vyráběna stejně jako kyvná plastová střešní okna, a to z plastových vyztužených profilů. Mají velmi dobře řešen systém odvodňování proti orosení a jsou dodávány standardně v bílé barvě, ale existují i variace v podobě dřeva. Výklopně kyvná plastová střešní okna jsou nabízena v široké škále rozměrů s bohatým příslušenstvím i pro ty nejnáročnější.

Rubriky článků