Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Roto okna - dřevěná výklopně kyvná

Dřevěné výklopně kyvné střešní okno WDF R7.

Unikátní kování posouvá rovinu otáčení otevřeného křídla do horní čtvrtiny okenního rámu a současně vysunuje osu otáčení křídla směrem z místnosti. Křídlo tak nezasahuje do vnitřního prostoru a výsledkem je zcela volný přístup k oknu a neomezený pohyb v jeho okolí. Pohodlí zaručuje především sympatický způsob otevírání, zajištěná poloha spárového přivětrávání, komfortní mycí poloha a bezpečnostní zavírání. Klika pro ovládání je umístěna na spodní části křídla a všechny funkce lze zcela jednoduše ovládat jednou rukou.

Přehled výhod

  • v plastovém i dřevěném provedení; navíc také v provedení Zlatý dub (plastový profil s příjemným dojmem dřevěného masivu, označení WDF R7. K G WD
  • vhodné pro umístění níže nad podlahou
  • osa otáčení v horní čtvrtině rámu
  • volný přístup k oknu, křídlo nezasahuje do interiéru
  • klika na spodní hraně křídla pro pohodlné ovládání
  • bezpečnostní mycí poloha, spárové přivětrávání
  • varianta s předmontovaným zateplovacím blokem WD

Obecné informace

Dřevěná výklopně kyvná okna jsou nejen moderním, ale hlavně praktickým řešením světla na střechách. Výklopně kyvná dřevěná střešní okna výrazným způsobem navyšují hodnotu jakýchkoliv jiných střešních oken.

Jednoduchá obsluha výklopně kyvných střešních oken umožňuje dva systémy otevírání. Jak už jejich název napovídá střešní okna jsou výklopná a zároveň kyvná. Výklopnost střešních oken má své plus v každodenním používání. Okno má panty v horní části a tím umožňuje otevření celého křídla až na střechu. Touto polohou si zajistíte volný přístup až pod okno, můžete si dopřát panoramatický výhled, aniž by jste se zranili o hrany otevřeného okna. Výklopně kyvná střešní okna na rozdíl od kyvných ve výklopné poloze zcela vůbec nezasahují do prostoru interiéru a tím si zaručují prim v bezpečnosti otevírání.

Nevýhodou výklopných oken je jejich údržba, proto někteří výrobci usnadnili uživatelům práci praktickým přepínačem, který změní charakter výklopně kyvného okna na kyvné a zaručí tak pohodlné umytí. Kličky výklopně kyvných oken jsou velmi prakticky umístěny dole a tím umožňuje pohodlné ovládání. Výrobci výklopně kyvná okna dodávají v rozsáhlé paletě rozměrů a výbavy.

Rubriky článků