Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Moderní střešní krytina

Satjam

Michalská 1032/21
710 00 Ostrava
email: satjam@satjam.cz
web: www.satjam.cz.

Chcete moderní lehkou krytinu? Už nemusíte dělat kompromisy!

1. 2. 2021

Trendem současných šikmých střech jsou ploché střešní tašky v tmavých odstínech. Elegantně vypadají na střízlivých konstrukcích moderních vil a dobře si rozumí i s oblíbenými bungalovy, hladká krytina se zkrátka bez problému přizpůsobí každému typu stavby. Nyní si tento módní hit mohou dopřát i ti, kteří z nějakého důvodu potřebují lehkou krytinu. Jejich přání vychází vstříc společnost Satjam a na trh uvádí novinku roku 2021 - plechovou krytinu SATJAM Flat Plus.

Potěcha navenek

Ocelová krytina SATJAM Flat Plus je tvořena maloformátovými panely (cca 1200 x 320 mm) s pěti vyprofilovanými hladkými taškami. Mírný zdvih čela panelu (37 mm) poskytuje hotové střešní ploše příjemnou plastičnost vytvořením jemného vodorovného rastru. Při svém elegantním zpracování si taška stále zachovává hlavní výhodu plechových střešních krytin, a to nízkou hmotnost, pouhých 4,7 kg/m2. Tato krytina vyžaduje při pokládce precizní rovinnost podkladu.

Krytina Satjam FLAT je nejen elegantní, ale i lehká - 1 m2 váží pouze 4,7 kg
Krytina Satjam FLAT je nejen elegantní, ale i lehká - 1 m2 váží pouze 4,7 kg

Kvalita uvnitř

Z materiálového hlediska je nová krytina tvořena pozinkovaným ocelovým jádrem tl. 0,5 mm s polyuretanovými povrchovými úpravami. Volit můžete buď matný Purmat nebo hladký Satpur. Pro obě povrchové úpravy je charakteristická vysoká odolnost proti korozi a mechanickému poškození. Barevná škála reflektuje požadavky trhu na temnější odstíny, takže zahrnuje višňovou, hnědou, i preferovanou černou a antracitovou. Pokud by někdo dal přednost klasice, může sáhnout po cihlovém odstínu v matném provedení.

Co se povrchové úpravy týče, dává krytina FLAT na výběr mezi úpravou Purmat a Satpur
Co se povrchové úpravy týče, dává krytina FLAT na výběr mezi úpravou Purmat a Satpur

Robustní jádro a kvalitní povrchové úpravy zaručují krytině SATJAM Flat Plus dlouhou životnost, na kterou výrobce poskytuje záruku 30 let.

Výhody celku

Nejdůležitějším benefitem nové krytiny je její atraktivní vzhled, se kterým ale pojí všechny tradiční výhody plechových krytin. Nízká hmotnost krytiny dovolí snížit náklady na nosnou konstrukci, která může být pro tuto krytinu subtilnější, nicméně tato krytina vyžaduje při pokládce precizní rovinnost podkladu. Nižší jsou samozřejmě i náklady na dopravu lehké krytiny, rychlá pokládka zase šetří peníze při realizaci.

Krytinu FLAT je možno použít už od sklonu střechy 15°
Krytinu FLAT je možno použít už od sklonu střechy 15°

...a bonus nakonec! Pokud se vám krytina SATJAM Flat Plus zalíbila, ale nejste si jistí, zda pro ni nebude problém nízký sklon vaší střechy, tak se obáváte zbytečně. Použít ji lze už od sklonu 15°, to znamená, že vyhoví nejen vaší, ale všem současným střechám.
 

www.satjam.cz 


Štítky: Střešní krytina, Lehká krytina, Moderní střešní krytina
Rubriky článků