Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Lindab zocelil záruky

23. 4. 2019

60let existence společnosti Lindab, zkušeností a vývoje výrobků i mnoho let zkušeností s výrobky Lindab v tuzemských podmínkách Vám dávají jistotu, že Lindab je značka vysoce kvalitních výrobků. Záruka Lindab je pro Vás synonymem spolehlivosti a seriózního přístupu. A proto jsme v letošním roce přistoupili k úpravě záručních podmínek - ocelově pevnou záruku jsme nyní ještě více zocelili!


Lindabl záruky

Obliba plechových střešních krytin na českém trhu stále roste: podle loňského průzkumu portálu Krytiny-Strechy.cz už taškové tabule, falcované krytiny, trapézové plechy a profilované plechové krytiny tvoří téměř polovinu všech střech, které v tuzemsku klempíři pokládají. Nahrává tomu i široká nabídka tohoto druhu krytin. 

Hlavními kritérii při jejich výběru obvykle bývá nejen estetičnost, ale i dlouhá životnost a nenáročná údržba. A s ohledem na to, že střecha domu je investice téměř na celý život, také patřičná záruka. Právě to však s sebou může nést úskalí. Jak má laik postupovat, aby se na záruku na vybranou střešní krytinu mohl opravdu spolehnout?

V první řadě je potřeba udělat si srovnání, jak dlouhou záruku na příslušnou plechovou střešní krytinu výrobci poskytují. Obecně platí, že deklarované záruky se pohybují od 10 do 60 let. To ale nestačí. Je nutné se především pečlivě podívat na to, co všechno záruka obnáší. Často totiž ani zdaleka nepokrývá nejčastější problémy, s nimiž se lze u tohoto typu střech setkat. Když je střešní krytina opravdu kvalitní, nemusí se její výrobce bát poskytnout na ni záruku opravdu velkorysou – a to jak do délky trvání, rozsahu i do plnění.

Lindab v letošním roce své záruky upravil ve prospěch zákazníků.
Na vybrané materiály pro falcované střešní krytiny záruka dosahuje až 40 let a zahrnuje mimo jiné nestejnoměrnou barevnost plochy krytiny, změnu jejího odstínu nebo klempířských prvků více než připouští norma, defekt povrchové úpravy prasknutím nebo odloupnutím i lokální korozivní projevy v ploše krytiny nemající souvislost se zjevnými vnějšími vlivy. 

Navíc Lindab celou délku záruční doby rozdělil na dvě části.
Projeví-li se vada v prvním období, je plnění opravdu velkorysé – Lindab na své náklady vymění poškozenou část krytiny včetně demontáže a montáže, nebo krytinu opraví lokálním či celoplošným nátěrem.
Ve druhém období poskytne finanční kompenzaci za komponent, na němž se vada objevila či bezplatné dodání opravné barvy. Délka těchto období se u jednotlivých výrobků a povrchových úprav trochu liší a hovoří jasně pro kvalitnější povrchy, jako jsou Premium Mat, Elite, Alu PVDF a Durafrost.

Lindab zocelil záruky
 
Nadstandardní záruku si Lindab může dovolit poskytovat i díky tomu, že všechny jeho materiály pro plechové střešní krytiny i okapový systém Rainline a Magestic procházejí náročnými zátěžovými testy ve vlastním výzkumném centru v mateřském Švédsku – jak ve Förslöv, tak i v testovací oblasti Kvarnvik v zóně Bohus-malmön s velmi agresivním vlhkým prostředím plným soli z nedalekého moře. V poskytovaných dlouhých zárukách se tak odrážejí mnohaleté zkušenosti Lindabu, který letos slaví 60 let od svého založení.

Kompletní záruční podmínky a tabulka plnění je k dispozici ZDE.

Zdroj: lindab.cz


Rubriky článků