Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Střešní okna patří i do bungalovů. VELUX to ukáže na Stavebním veletrhu Brno

25. 2. 2019

27. února 2019, Brno: Bolest hlavy, horší schopnost soustředění, nebo dokonce deprese. To vše může způsobovat nedostatek denního světla v domě. V ohrožení jsou především obyvatelé mo-derních bungalovů. Zejména ve středu domu totiž mnohdy chybí okna a prostory zde nejsou do-statečně osvětlené. Předejít tomu dokáže instalace střešních oken. Společnost VELUX jejich mon-táž do vazníkoého krovu ukáže na Stavebním veletrhu Brno, který se koná od středy 27. února do neděle 3. března 2019 na brněnském výstavišti. Společnost VELUX lidé najdou v pavilonu P u stánku číslo 144.

VELUX představí na Stavebním veletrhu Brno inovace pro rok 2019. Společnost nabídne řešení na prosvětlení bungalovů s vazníkovým krovem a nové elektricky ovládané výklopné okno.

 

Součástí veletrhu bude také doprovodný program. VELUX si pro návštěvníky veletrhu připravil také doprovodný program. V hale Z například uvidí montáž střešního okna do vazníkového krovu naživo. „Střešní okno může být nejenom funkční, ale také designový prvek, který se hodí i do bun-galovů. Dokáže dům prosvětlit a dodat mu moderní vzhled,“ uvedla hlavní architektka společnosti VELUX Klára Bukolská.

 

Důvodů, proč si střešní okno do bungalovu pořídit, je hned několik. Kromě toho, že funguje jako zajímavý designový prvek, je podstatné zmínit také možnost větrat i v místnostech, kde chybí klasická okna a větrání by nebylo možné. „V neposlední řadě majitelé bungovů se střešními okny také ušetří. Cena za spotřebu energie nutné ke svícení se sníží až o třicet procent,“ doplnila Klára Bukolská.

 

Okna je navíc možné doplnit inovativní technologií VELUX ACTIVE, která pečuje o zdraví obyvatel domu automaticky. Otvírání a zavírání oken, stahování rolet i žaluzií zajistí systém sám prostřed-nictvím chytrých senzorů. Předností systému je schopnost správně vše načasovat a vytvořit tak zdravější prostředí. Uživatelé mohou vše sami jednoduše ovládat i na dálku prostřednictvím smartphonu. U stánku společnosti VELUX budou mít lidé možnost technologii vyzkoušet. Odbor-níci lidem také poradí, jak snadno elektrifikovat už namontovaná střešní okna.

 

O společnosti VELUX

Již 75 let skupina VELUX vytváří lepší životní podmínky lidem na celém světě a zpřístupňuje jim denní světlo a čerstvý vzduch střešními okny. V našem výrobním programu jsou střešní okna a výrobky pro prosvětlení ploché střechy i široká škála ozdobných prvků a žaluzií, rolet, instalačních řešení a inteligentních ovládacích prvků pro domácnosti. Tyto produkty přispívají k zajišťování zdravého a udržitelného prostředí v interiérech pro práci a studium i hru a potěšení. Fungujeme globálně – prodáváme a vyrábíme ve více než 40 zemích a na celém světě zaměstnáváme na 9 500 lidí. Vlastníkem skupiny VELUX je společnost VKR Holding A/S, jejíž akcie drží několik nadací a rodina. Další informace naleznete na webových stránkách www.velux.cz.Rubriky článků