Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Lindab - Okapový systém LindabMagestic™, NOVINKA

17. 4. 2017

OKAPOVÝ SYSTÉM LINDAB MAGESTIC™

Král mezi okapy

NOVINKA LINDAB


Okapový systém Lindab Magestic je vyrobený z kvalitního ocelového plechu se zink-magneziovou antikorozní ochranou. Lindab Magestic nabízí ověřenou kvalitu a vysoce odolnou antikorozní povrchovou úpravu na bázi slitiny zinku a magnézia.

Unikátní technologie ochrany oceli

Nová technologie umožnila vývoj inovativního materiálu na bázi magnézia, který vytváří na povrchu ocelových plechů stabilní bariéru chránící pórovitou strukturu zinku před napadením korozí.

Jak to funguje?

Složení zinkové povrchové úpravy použité pro výrobky Magestic je vylepšeno přidáním 3% magnézia a 3,5% hliníku. Běžné pozinkování má pórovitou strukturu, magnezium však vytváří kompaktní, uzavřenou strukturu povrchové úpravy s vysokým stupněm odolnosti proti korozi. Funguje jako stabilní bariéra zabraňující pronikání agresivních, korozivních látek k ocelovému jádru.

Ověřená antikorozní ochrana

Materiál byl dlouhodobě testován v solné komoře prokázaly a tyto zkoušky a testy prokázaly, že Magestic nabízí nejvyšší stupeň ochrany ze všech metalických antikorozních povrchových úprav ocelových materiálů. Magestic má více než 20x vyšší odolnost proti korozi než stadnardní žárové pozinkování. Nejvyšší stupeň ochrany z dostupných antikorozních úprav oceli. Zkouška postřikem slaným roztokem prokázala více než 20x vyšší odolnost proti korozi, než běžné pozinkování 275g/m2.

Schopnost samoobnovy

Galvanická povrchová úprava přirozeně v omezené míře migruje a díky tomu dokáže automaticky potlačit vznik červené rzi vznikající na řezaných hranách a na povrchu poškozeném škrábanci. Magnézium je více anodické než zinek a díky tomu je samoobnovitelná funkce povrchové úpravy Magestic aktivnější než u standardní galvanizace.

Přirozené stárnutí

Nelakované kovové střešní žlaby přirozeně organicky stárnou v závislosti na prostředí, ve kterém jsou instalovány. Magestic získá po 1 až 5 letech po instalaci atraktivní, kovově šedou patinu. Mimořádně šetrný k životnímu prostředí – menší spotřeba zinku Pozinkovaná ocel je sama o sobě materiál, který je ze všech systémů používaných pro střešní žlaby nejvíce šetrný k životnímu prostředí. Díky přidání malého množství magnézia do zinku lze současně snížit množství použitého zinku. Ve srovnání s žárovým zinkováním se do půdy dostává o 25% méně zinku.


Rubriky článků