Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Prefa - střešní panel R.16, střešní a fasádní falcovaná šablona 44x44 - NOVINKY

11. 4. 2016

Mezi letošní střechařské novinky společnosti PREFA Aluminiumprodukte patří PREFA střešní panel R.16 a PREFA střešní a fasádní falcovaná šablona 44x44.

Vysoce kvalitní a odolné hliníkové panely PREFA R.16 o rozměru 700x420 mm a tloušťce 0,7 mm váží pouhých 2,5 kg/m2. Jeden panel tak váží neuvěřitelných 0,73 kg. Panely jsou nerozbitné, tvárné, mimořádně stabilní, rezuvzdorné a zcela bezúdržbové. Pokládají se na plné bednění, na střechu od sklonu 17° bez použití příponek. Pokládka je tak o 10 % rychlejší, než jak je tomu u klasických falcovaných tašek. Standardně je střešní panel R16 dodáván v povrchu stucco, na přání lze dodat i hladkou variantu. Vybírat lze ze základních barev v povrchové úpravě P.10, které jsou odolné proti UV záření, dlouhodobě rozdílným teplotám i povětrnostním podmínkám a je na ní poskytována záruka 40 let. Mezi základní příslušenství patří sněhové háky a prostupový panel s otvorem o průměru 80-120 mm a další standardizované produkty z nabídky výrobce, včetně odvodňovacího systému.
Hliníkové panely PREFA R.16, zdroj: Prefa AluminiumprodukteHliníkové panely PREFA R.16, zdroj: Prefa AluminiumprodukteHliníkové panely PREFA R.16, zdroj: Prefa Aluminiumprodukte
Obr. 1 až 3: Hliníkové panely PREFA R.16, zdroj: Prefa Aluminiumprodukte

PREFA střešní a fasádní falcovaná šablona 44x44 spojují osvědčené kvality hliníkových systémů PREFA s estetickou čistotou klasických tvarů šablonové formy. Z bezúdržbové hliníkové střechy a fasády tak za pomoci nových velkoformátových elementů (437x437 mm) vyzařuje ještě více elegance a noblesy. Opticky dokonale vyvážený a funkčně spolehlivý systém uspokojí nejnáročnější požadavky projektantů a investorů. Nerozbitné a rezuvzdorné šablony váží v položené ploše pouze 2,6 kg/m2. Pokládají se na plné bednění nebo rošť (u fasádních ploch), na střechu od sklonu 12°, a to bez použití příponek. Integrované upevňovací lišty na každém prvku umožňují rychlé a ekonomické kotvení, které je rychlejší než u klasické šablony rozměru 29x29. Standardně se šablony 44x44 dodávají v povrchové úpravě stucco. Barevné variance velmi odolného a UV rezistentního laku P.10 jsou: tmavě hnědá, antracitová, tmavě červená, světle šedá, břidlicová, cihlově červená, mechově zelená a oříšková. Mezi základní příslušenství patří okapová/startovací a hřebenová/ukončovací šablona, sněhové háky, prostupová šablona s otvorem o průměru 80-120 mm při sklonu střešní roviny 15°-52° a další standardizované produkty z nabídky výrobce, včetně odvodňovacího systému. Na střešní a fasádní šablonu 44x44 je stejně jako na PREFA střešní panel R.16 poskytována 40 letá záruka.

Střešní a fasádní falcovaná šablona 44x44, zdroj: PRAFA AluminiumprodukteStřešní a fasádní falcovaná šablona 44x44, zdroj: PREFA AluminiumprodukteStřešní a fasádní falcovaná šablona 44x44, zdroj: PREFA Aluminiumprodukte
Obr. 3 až 6: Střešní a fasádní falcovaná šablona 44x44, zdroj: PREFA Aluminiumprodukte

Více informací naleznete na: www.prefa.com

Hliníkové střešní krytiny PREFA z našeho Katalogu střešních krytin

Tvarované plechové šablony PREFA

Hliníkový plech PREFALZ

Hliníkové žlaby a svody PREFARubriky článků