Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Lindab - Okapový systém Lindab Rainline inovuje detaily

14. 12. 2015

Lindab, přední světový výrobce a prodejce střech z prvotřídní švédské oceli, stále inovuje systém Lindab Rainline, který je po léta jedničkou na českém trhu s okapy. Nyní prošel inovací žlabový hák s příchytným jazýčkem, do něhož se okapy upevňují. Díky tomu je okap celkově pevnější, snadněji se montuje a lépe vypadá.

„Tento typ háku jsme upravili, aby vycházel vstříc našim zákazníkům a v duchu motta Lindabu ´Zjednodušujeme výstavbu´ jim montáž okapů ještě více usnadnil. Právě drobnosti u jednotlivých prvků okapového systému jsou často rozhodující pro bezvadnou funkčnost, téměř nulovou údržbu a dlouhou životnost okapů. Proto se snažíme Lindab Rainline v detailech neustále inovovat,“ vysvětluje Marek Dítě, produktový manažer Rainline v oblasti Stavební komponenty společnosti Lindab s. r. o.
Inovovaný žlabový hák systému Lindab Rainline, zdroj: Lindab

Obr.: Inovovaný žlabový hák systému Lindab Rainline, zdroj: Lindab

Pro větší pevnost je spodní část háku nyní profilovaná. Aby se lépe montoval, zvětšil Lindab rozteč mezi jednotlivými kotvícími otvory. Přední plechová spona pro upevnění žlabu je nyní osazena z přední části háku, což eliminuje zvedání žlabu při instalaci. Osazení do šňůrky usnadňuje označení středu háku. Ty, kdo si potrpí na estetickou vytříbenost, potěší nýt pro upevnění plechové spony, který je nyní v barvě háků. Barevný sortiment okapového systému Lindab Rainline je přitom velmi široký: vybírat si je možné z mnoha barevných odstínů od antické bílé přes cihlově červenou až po hnědou a černou.

Ilustrační fotografie systému Lindab Rainline, zdroj: LindabIlustrační fotografie systému Lindab Rainline, zdroj: LindabIlustrační fotografie systému Lindab Rainline, zdroj: Lindab

Obr.: Ilustrační fotografie systému Lindab Rainline, zdroj: Lindab

Produkty v Katalogu střešních krytin společnosti Lindab naleznete pod těmito odkazy:

Plechové imitace taškových krytin LINDAB

Trapézové plechy LINDAB

Pozinkovaný plech s povrchovou úpravou LINDAB

Okapové systémy LINDAB

Rubriky článků