Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Vizualizace střechy

Novinky, Krátké zprávy

Ruukki - Systém stěnových solárních panelů

10. 7. 2015

Ruukki představuje systém stěnových solárních panelů

Stěnové solární panely RUUKKI, foto zdroj RuukkiRuukki rozšiřuje sortiment výrobků, využívajících solární energii, uvedením nového typu solárních fotovoltaických panelů, které mohou být instalovány na fasádě budovy. Ruukki® On-Wall Solar systém  mění sluneční záření na elektrickou energii využitelnou pro budovy samotné. Panel může být nainstalován jak na novostavbách, tak i na rekonstruovaných budovách.

Stěnové solární panely jsou zvláště vhodné pro komerční, průmyslové, skladové a logistické budovy.

"Solární panely na fasádě budovy, jsou jasnou vizitkou vztahu a povědomí o životním prostředí společnosti, která budovu vlastní, či využívá. Solární panely vyrábí část elektřiny potřebné pro provoz budovy. Firmy mohou ve své firemní filosofii s čistým svědomím poukázat na využití sluneční energie, například ukázkou výpočtu množství elektrické energie poskytované solárními panely jejich budovy ve srovnání s roční spotřebou elektrických zařízení," vysvětluje Branislav Bačo, Business Manager Ruukki.

Solární panely jsou instalovány na fasádě budovy pomocí kotvícícho systému vyvinutého společností Ruukki. Dodávka on-wall solárního system Ruukki zahrnuje take kabeláž a FV inventor. "Solární panely nainstalované po celé výšce stěny mohou rozbít a oživit dlouhé, jednotvárné a bezútěšné fasády. Můžete jimi zvrátit konečný výsledek a vytvořit impozantní fasádu, která umlčí jakoukoliv kritiku," říká architekt Petteri Lautso z Ruukki. Plocha zhruba  50 m2může poskytnout výkon 8 kWp. K tomu by bylo zapotřebí  30 panelů.

Sortiment Ruukki  zahrnuje také systém Liberta Solar, což je fotovoltaický  system plně integrovaný do fasády, organicky tvořící samotnou fasádu budovy.

Stěnové solární panely RUUKKI, foto zdroj RuukkiNový systém uvádí společnost na trh pod značkou Ruukki® On-Wall Solar.

Pro více informací kontaktujte prosím: Radovan Tary, radovan.tary@ruukki.com

Poznámka:

Potenciální růst trhů pro solární fotovoltaiku

V roce 2020 bude podle odhadů tvořit solární fotovoltaika asi 4% poptávky po elektřině v celé EU. Potenciální podíl solární energie na trhu se liší od jedné země ke druhé. Prognóza předpovídající silný růst odhaduje navýšení využití solární fotovoltaiky  ve Švédsku patnáctinásobně. V Polsku se růstový potenciál odhaduje až na 150ti-násobek (Zdroj: EPIA)

Link na studii: http://www.epia.org/fileadmin/user_upload/Publications/GMO_2013_-_Final_PDF.pdf

Ruukki Construction poskytuje služby zákazníkům ve stavebnictví. Na podporu činností našich firemních klientů, mezi které patří investoři a stavební společnosti, dodáváme produkty a služby v široké škále od designu až po instalaci. Zákazníci z řad spotřebitelů jsou ti, kteří potřebují produkty pro střechy, kterým tyto produkty dodáváme včetně služeb při instalaci pod značkami Plannja a Ruukki. Kromě maloobchodu poskytujeme produkty a služby v obchodech Ruukki Express a servisních střediscích Plannja v 9 zemích. Ruukki Construction má asi 3 300 zaměstnanců a výrobní závody v 20 zemích Evropy. Srovnatelné čisté prodeje v roce 2014 byly 6,217 miliard SEK. (~ 667 m €) Ruukki Construction je divizí společnosti SSAB. SSAB je ocelářská společnost se základnou v severských zemích a Spojených státech operující ve více, než 50ti zemích. Společnost SSAB je kótována na burze NASDAQ OMX ve Stockholmu a v Helsinkách. www.ruukki.com

Produkty RUUKKI z našeho Katalogu střešních krytin a střešních prvků naleznete pod těmito odkazy:

Plechové imitace taškových krytin RUUKKI

Trapézové plechy RUUKKI

Tvarované plechové šablony RUUKKI

Sendvičové střešní panely RUUKKI

Okapový systém RUUKKIRubriky článků