Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Lindab - Unikátní nová multisportovní aréna

25. 5. 2015

Unikátní nová multisportovní aréna v Göteborgu: pod jednou střechou od Lindabu fotbalový stadion i trať pro běžecké lyžování

Již letos v létě se otevře největší víceúčelové sportovní centrum ve Skandinávii. Göteborg New Arena bude se svou plochou 45 300 m2 patřit k největším budovám ve městě. Zahrne fotbalový stadion s 3 300 místy k sezení a 1,1 km dlouhý okruh pro běžecké lyžování, to vše pod jednou střechou z trapézových plechů od Lindabu. Společnost Lindab, přední světový výrobce stavebních komponentů z prvotřídní švédské oceli, navíc fotbalový stadion opláští sendvičovými panely a pro celou arénu dodá kompletní kruhový vzduchotechnický systém.

Obr.: Nová multisportovní aréna v Göteborgu, fotozdroj Lindab s.r.o.

Při montáži střešních profilů a sendvičových panelů Lindab úzce spolupracuje se společností Varla Bleck & Plåt, jíž dodal 12 000 m2 perforovaných trapézových plechů LHP 200 pro klenutou střechu fotbalového stadionu, výborně tlumících hluk. Na zdi stadionu a jejich dobrou izolaci bylo potřeba 3 000 m2 sendvičových panelů. Reine Andersson, manažer montážního týmu Varla Bleck & Plåt, ke spolupráci dodává: „To, že Lindab byl zodpovědný za celou konstrukci a spojení střechy s fasádou fotbalového stadionu, se ukázalo jako velká výhoda, díky níž mohla celá montáž probíhat rychle a bezproblémově. K hladké montáži přispěly také projekční montážní výkresy od Lindabu.“ Za montáž kompletního kruhového vzduchotechnického systému Lindab Safe odpovídala společnost Bravida.

Obr.: Fotbalový stadion opláští 3 300 m2 sendvičových panelů od Lindabu, fotozdroj Lindab s.r.o.

Součástí unikátní arény budou dále dvě sportovní haly, základní škola, střední sportovní škola, restaurace, konferenční sály, tělocvična, sportovní klinika a hotel. Celý projekt je zasazen do oblasti parku Kviberg na severovýchodě města, která se má stát jednou z nejatraktivnějších sportovních areálů ve Švédsku. V budoucnosti se stane místem, kde se obyvatelé Göteborgu i celého Švédska budou moci věnovat řadě sportovních, kulturních a dalších volnočasových aktivit.

Obr.: Pro celou arénu bude použit kompletní kruhový vzduchotechnický systém Lindab Safe, fotozdroj Lindab s.r.o.

Generálním dodavatelem arény je společnost Serneke, náklady na výstavbu přesahují 85 mil. EUR.

Produkty v Katalogu střešních krytin společnosti Lindab naleznete pod těmito odkazy:

Plechové imitace taškových krytin LINDAB

Trapézové plechy LINDAB

Pozinkovaný plech s povrchovou úpravou LINDAB

Okapové systémy LINDAB

 

 Rubriky článků