Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Rheinzink - Velkoformátové šablony

20. 4. 2014

Ztvárnění fasády

Rheinzink, velkoformátové šablonyVelkoformátové šablony Rheinzink umožňují tvůrcům rozmanité možnosti strukturování budov. Mohou být položeny vertikálně, horizontálně a diagonálně. Realizovatelné jsou i komplexní rekonstrukce objektů v konvexním nebo konkávním provedení. Je možné použít všechny povrchové verze materiálu RHEINZINK. Standardní osové šířky jsou k dispozici v rozměrech 333-600mm. Maximální délka je možná do 3m, závisí na voleném formátu šablony. Pokládka je možná zleva doprava nebo opačně, vzájemná vazba šablon je volitelná.

Historie a současnost kovových fasád

První systémové kovové fasády s různou velikostí se začaly objevovat v druhé polovině 20. století. Do té doby byly kovové fasády prováděny většinou klasickou klempířskou technikou. Systémové fasády se osvědčily u novostaveb, ale i u rekonstrukcí při sanacích a zateplování budov, kdy je žádoucí fasádu co nejméně staticky zatížit a zároveň nabídnout v krátké době dlouhodobé a kvalitní řešení. Při projekčních návrzích tento typ fasádního opláštění umožňuje dosáhnout zajímavých a architektonicky přitažlivých výsledků. K tomuto samozřejmě přispívá vysoká užitná a estetická hodnota materiálu Rheinzink.
Rheinzink, Nepřímo upevněná šablonaRheinzink, Připevňovací lišty se používají v krajových a rohových oblastech, které jsou vystaveny vyššímu namáhání sáním větruObr. 1 a 2: Rheinzink, nepřímo upevněná šablona, připevňovací lišty se používají v krajových a rohových oblastech, které jsou vystaveny vyššímu namáhání sáním větru

Podkladní konstrukce a systém pokládky

Podkladem velkoformátových je celoplošné bednění nebo kovový trapézový profil. Jednotlivé šablony jsou nepřímo připevňovány ležatými příponkami nebo připevňovacími lištami, dle potřeby dané statickým zatížením a vztlakovou sílu větru. Máte zájem o zaslání fotografií referenčních objektů v elektronické podobě, na kterých jsou použity velkoformátové šablony? Napište si o ně zde

Navrhování a použití

K jednoznačné představě o použití a aplikaci systému RZ velkoformátových šablon slouží technická publikace RZ Velkoformátové šablony, Navrhování a použití. Publikace popisuje použití šablon z produkce RHEINZINKu pro všeobecně prováděné opláštění fasád ve světě. Slouží pro odborné navrhování a technické použití v běžných případech. Detailní výkresy, které jsou zobrazené v návodu na pokládku, popisují standardní detaily systému. V případě Vašeho zájmu o zaslání publikace v elektronické podobě nás kontaktujte zde. Pro neběžná řešení kontaktujte RZ poradenství zde.

Autor: Ing. Jiří Slapnička, Rheinzink ČR s.r.o.Produkty společnosti Rheinzink v našem Katalogu střešních krytin a střešního materiálu naleznete pod těmito odkazy:

Tvarované plechové šablony

Titanzinkový plech

Okapové systémy, žlaby a svody


Rubriky článků