Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Novinky, Krátké zprávy

Zlatá medaile pro inovativní výrobek Fakro

19. 2. 2014

Inovativní výzkumně-vývojové aktivity firmy FAKRO opět přinesly své ovoce a to v podobě Zlaté medaile Mezinárodního stavebního veletrhu BUDMA. Prestižní cenu získalo okno do plochých střech typu F.

Fakro, střešní okno do plochých střechOkno do plochých střech FAKRO typu F zaručuje dokonalé prosvětlení místnosti pod plochou střechou. Výrobek vyniká velkou plochou prosklení a velmi dobrými termoizolačními parametry. Jeho design se výborně hodí k trendům soudobé architektury.


Inovativní zasklení je vyrobeno s využitím moderních technologií a zaručuje vysokou odolnost okna a estetický vzhled. Okno typu F je vybaveno energeticky úsporným trojsklem DU6 s vnější tvrzeným sklem a vnitřním laminovaným sklem třídy P2A. Inovativní zasklení umožňuje využití oken (DU8, součinitel prostupu tepla U=0,76 W/m2K, dle 12567-2) v pasivním stavebnictví.

Fakro, zlatá medaile pro inovativný výrobek

Okno typu D_F lze jednoduše přizpůsobit atypickým otvorům, protože může být vyrobeno v libovolném rozměru (v rozsahu 60x60 - 120x220 cm). Umožňuje to výměnu stávajících, nevyhovujích světlíků. Navíc je tento výrobek dostupný ve 3 verzích: DEF - s elektrickým ovládáním, DMF - s manuálním ovládáním pomocí teleskopické tyče a DXF - neotevíratelné. Elektricky ovládaná verze DEF je vybavena dešťovým senzorem, který automaticky spustí funkci zavírání otevřeného okna již během prvních dešťových kapek.
Zlata medaile MTP je jednou z nejprestižnějších cen na polském trhu. Získávají ji nejkvalitnější inovativní výrobky na základě hodnocení význačných odborníků, kteří zastupují různé oblasti stavebnictví. Předsedou poroty je prof. dr hab. inž. Józef Jasiczak z Poznań University of Technology, autor mnoha vědeckých prací, monografií, knih a skript.

Slavnostní předání cen proběhne v Poznani během Mezinárodního stavebního veletrhu BUDMA 2014.

Střešní okna Fakro z našeho katalogu naleznete ZDE


Rubriky článků