Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Pálené tašky - návody

Výrobce střešní krytiny Tondach loni zvýšil tržby a měl zisk

27. 4. 2015

Společnost Tondach ČR, přední tuzemský výrobce střešní krytiny a zdicích materiálů, loni po předchozím poklesu zvýšila tržby o osm procent z 962 milionů korun v roce 2013 na 1,041 miliardy korun. Hospodaření firmy z Hranic na Přerovsku se zároveň vrátilo zpět do černých čísel, když po předloňské ztrátě 19,7 milionu korun vykázala čistý zisk 78 milionů korun. ČTK dnes informaci získala z účetní závěrky společnosti Tondach ČR.

Hlavní část tržeb společnost Tondach ČR v roce 2014 získala na tuzemském trhu, kde inkasovala 837 milionů korun. Do zahraničí firma vyvezla střešní krytinu a zdicí materiály za 204 miliony korun. Tondach ČR část produkce exportuje do Ruska, Polska, Německa, Rakouska i na Ukrajinu a Slovensko.
Předloni společnost Tondach ČR hlavně kvůli poklesu tuzemského stavebnictví snížila tržby o 15 procent z 1,14 miliardy korun v roce 2012 na 962 milionů korun a vykázala ztrátu. V roce 2012 měla čistý zisk 39,3 milionu korun.

"V roce 2013 vyvrcholil poptávkový útlum ve stavebním sektoru a odhadovaný propad na trhu šikmých střech činil více než 20 procent. Dosahované průměrné ceny některých produktů se propadly dokonce na úroveň 90. let," komentovalo předloňské výsledky vedení firmy. Konkurence v oblasti pálených střešních tašek je na tuzemském trhu navíc stále tvrdší a v posledních letech roste obliba plechových krytin.

Obr.: Realizace střechy, použití pálené tašky Figaro 11, Tondach, fotozdroj Tondach

Tondach ČR má v Česku čtyři výrobní závody v Hranicích, Šlapanicích, Stodu a Blížejově. Výrobní kapacita firmy Tondach ČR, která loni zaměstnávala v průměru 436 lidí, činí více než 80 milionů pálených střešních tašek. Tondach ČR je součástí nadnárodní společnosti Tondach Gleinstätten AG, která působí v 11 evropských státech.

Zdroj a autor textu: ČTKŠtítky: Stavby, stavebnictví
Rubriky článků