Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Výrobci střešní krytiny Tondach loni klesly tržby i zisk

4. 7. 2013

Společnost Tondach ČR, přední tuzemský výrobce střešní krytiny a zdicích materiálů, loni snížila tržby o 13 procent z 1,3 miliardy korun v roce 2011 na 1,14 miliardy korun. Zisk firmy Tondach klesl o polovinu z 81,5 milionu korun v roce 2011 na 39,3 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti Tondach.

Vedení podniku Tondach ČR loňské výsledky nekomentovalo. V roce 2011 Tondach díky oživení trhu se stavebninami vykázal nárůst tržeb o 12,9 procenta na 1,3 miliardy korun, když zvýšil prodej v tuzemsku i na zahraničních trzích. Tondach část produkce exportuje do Ruska, Polska, Německa, Rakouska i na Ukrajinu a Slovensko.
Loni ale tuzemská stavební výroba meziročně klesla o 6,5 procenta, tedy více než dvojnásobným tempem než o rok dřív. V prosinci se pak snížila v porovnání s rokem 2011 o 17,3 procenta, a výrazně tak prohloubila předchozí celoroční propad.

Krizi tuzemského stavebnictví už na svých tržbách pocítil i hranický výrobce stavebnin Cidem. Zatímco ještě loni se firmě navzdory poklesu stavební výroby podařilo mírně zvýšit tržby, v prvních měsících letošního roku vykazuje nižší prodej. Vedení Cidemu nevyloučilo, že kvůli klesající poptávce začne pracovat na restrukturalizaci společnosti, která se specializuje na výrobu cementotřískových desek.

Společnost Tondach ČR má v Česku čtyři výrobní závody, které sídlí v Hranicích, Šlapanicích, Stodu a Blížejově, a sklad v Jirčanech. Výrobní kapacita firmy Tondach ČR činí více než 80 milionů pálených střešních tašek. Tondach ČR je součástí nadnárodní společnosti Tondach Gleinstätten AG, která zaměstnává v 11 evropských státech více než 3100 lidí.

Autor: ČTKRubriky článků