Hledám střechu Hledám firmu Hledám radu Fotomontáž střech

Aktuality

Lindab plně funkční střecha na dlouhou dobu za akční cenu

13. 5. 2013

 

logo lindab
LINDAB 
Na Hůrce 1081/6
161 00 Praha 6 Ruzyně
tel: +420 233 107 200
mail: info@lindab.cz


Jak správně vybrat střešní krytinu a mít z pozice laika a majitele domu realizaci své střechy alespoň trochu pod kontrolou? Dále ukázka vhodně zvolené střešní krytiny Lindab Topline LPA pro novostavbu rodinného domu v barvě tmavě šedé a povrchové úpravě Classic. Krytinu doplnil okapový systém Lindab Rainline, také v tmavě šedé barvě a v nejodolnější povrchové úpravě Elite. Cena krytiny Lindab na tuto jednoduchou pultovou střechu nedosáhla ani 60 000Kč.  Okapový systém stál 19 000,-Kč bez DPH. Za zmínku stojí doba montáže pouhý 1 den.

Lindab Topline

Střecha je ochranný štít Vašeho domu. Musí odolávat náporům větru, přívalovým dešťům a slunečnímu záření. Musí bez problému fungovat při extrémních teplotách v letních měsících, ale i při mrazivých dnech pod náporem sněhu a ledu. Střecha je zkrátka nejvíce exponovanou a namáhanou částí domu. Čas věnovaný výběru střešní krytiny by měl odpovídat její důležitosti. Orientovat se v desítkách materiálů, které se dnes na trhu nacházejí, je pro laika takřka nemožné a často tak vkládáme osud své střechy do cizích rukou.  

Výběr střechy pod kontrolou
Jak tedy z pozice laika a majitele domu mít realizaci své střechy alespoň trochu pod kontrolou? Dejte přednost střešním krytinám, které mají vybudované jméno a na trhu jsou již delší dobu. Následně si nechte přímo u vybraného výrobce zpracovat cenový rozpočet s výpisem prvků. Je to standardní servis, který dnes nabízí každý větší dodavatel střešních krytin, ve většině případů bezplatně. Výrobci nabízejí většinou více typů střešních krytin, které se liší svým použitím. Nechte si doporučit nejvhodnější krytinu pro Vaši střechu přímo od výrobce. Záleží na typu stavby, tvaru a sklonu střechy, klimatických podmínkách v místě, kde se dům nachází apod.  Získáte jistotu, že doporučená krytina bude ideální pro Vaši střechu. Doporoučení výrobce a zpracovaný rozpis materiálu, Vám následně poslouží pro kontrolu nabídek od Vašeho dodavatele, nebo realizační firmy.

Cenové rozdíly
Odhoďte obavy z ceny za kvalitní krytiny, a nechte si zpracovat nabídky i na ten nejlepší materiál, ostatně, slevit z nároků můžete vždy. Mnohdy Vás může překvapit relativně malý cenový rozdíl, vzhledem k nabízeným vlastnostem kvalitnějších krytin. Dražší krytiny se dají výhodně pořídit také v době slev a akčních nabídek, cenový rozdíl mezi krytinami se pak ještě zmenšuje. Cena střechy, včetně práce se u rodinného domku běžně pohybuje od 100 000,- a   při takovýchto částkách může být rozdíl pohybující se v tisících až v desítkách tisíc akceptovatelný, pokud za ně dostanete výrazněji kvalitnější materiál s lepšími vlastnostmi, například o několik desítek let delší životností a delší zárukou.

Krytiny Lindab
Jedním z renomovaných a nejdéle působících výrobců plechových krytin na českém trhu je společnost Lindab. Společnost Lindab byla založena ve Švédsku před více než 50 lety a na českém trhu působí od roku 1993. Díky dlouholetým zkušenostem a poznatkům, mají odborníci ve společnosti Lindab ty nejlepší předpoklady pro to, aby Vám zodpověděli Vaše dotazy týkající se plechových střešních krytin a okapových systémů. V současné době nabízí Lindab akční ceny na krytinyu Topline v nejoblíbenějších odstínech hnědé a cihlově červené. Krytinu Lindab Ideal v povrchové úpravě Classic lze nyní pořídit již za 226Kč, krytinu Topline za 246Kč/m2.

Lindab Topline

Moderní krytina pro moderní dům
Důkazem vhodně zvolené krytiny je i jednoduchá střecha novostavby rodinného domu. Jako krytina byla zvolena krytina Lindab s označením Topline LPA, v barvě tmavě šedé a povrchové úpravě Classic. Krytinu doplnil okapový systém Lindab Rainline, také v tmavě šedé barvě a v nejodolnější povrchové úpravě Elite. Cena krytiny Lindab na tuto jednoduchou pultovou střechu nedosáhla ani 60 000Kč.  Okapový systém stál 19 000,-Kč bez DPH. Nezanedbatelnou výhodou je také skutečnost, že krytina byla položena za 1 den. Jednoduchost nejen tvaru, ale také barevnosti,  tak bych se dal popsat tento dům. Moderní rodinný dům, kterému dominují přírodní tóny použitých materiálů. Obvodové stěny včetně štítu z dřevěných prken jsou velmi vkusně zkombinovány s decentní tmavošedou barvou okapového systému Lindab Rainline a střešní krytiny Lindab Topline LPA. Stejný odstín tmavě šedé barvy byl také zvolen pro okenní rámy a venkovní žaluzie. Čisté linie okapového systému Lindab Rainline nenarušuji jednoduchost stavby a společně s krytinou tvoří kompaktní celek.

Lindab Topline

Lehkost krytiny ( 5kg/m2) a možnost použití na velmi nízké sklony (od 14°) jsou přednosti krytiny Lindab Topline LPA, zároveň to jsou vlastnosti, které přesně sedí na požadavky této jednoduché, účelné a vzhledově zdařilé stavby.

Odhoďte obavy z ceny za kvalitní krytiny… Kvalitní a tím pádem dražší krytiny se dají výhodně pořídit v době slev a akčních nabídek. Akční nabídka na krytiny Lindab byla prodloužena do konce června.  Krytiny Lindab od 226Kč/m2.


Akční leták Lindab
Jarní akce společnosti Lindab ZDE

Autor: Lindab

Rubriky článků